MAX SKORWIDER | Ekspozycja w witrynie Galerii Magiel 

Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie
ul. Farna 2a, 64–050 Wielichowo
kurator wystawy: Dawid Szafrański
Czas trwania ekspozycji w witrynie galerii: 15.04 – 29.04.2022 r.

Realizacja Maxa Skorwidera jest kolejną ekspozycją w witrynie galerii prezentującą wybrane postawy twórcze uznanych grafików i plakacistów poznańskiego środowiska związanych z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, na co dzień komentujących wizualnie – graficznie otaczającą Nas rzeczywistość. Wszystkie prezentacje z cyklu „Ekspozycja w witrynie” – zostaną podsumowane podczas tegorocznego tygodnia sztuki – Poznan Art Week 2022. Wybranym ekspozycją będą towarzyszyć spotkania kuratorskie z wielopokoleniowym odbiorcą, oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Wielichowo.
Serdecznie zapraszam do indywidualnego oglądu wybranych prac prezentowanych w przestrzeni publicznej – witrynie Galerii Magiel . Kolejna postawa twórcza – Krzysztof Balcerowiak  – prezentowana będzie od 1 maja 2022 r.  

Kurator – Dawid Szafrański.

MAX SKORWIDER | Ekspozycja w witrynie Galerii Magiel  – 15.04.2022 r.  Wielki Piątek

Galeria Sztuki Współczesnej Magiel, ul. Farna 2a, Wielichowo

Max Skorwider (ur. w 1980 r.)  –  grafik i wykładowca, pracujący na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej  Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2006 roku. Studiował na Wydziale Grafiki, specjalizując się w grafice warsztatowej. W 2010 r. otrzymał tytuł doktora sztuki. W 2019 roku otrzymał stopień dr. habilitowanego w dziedzinie sztuki piękne. Zajmuje się grafiką projektową, plakatem, ilustracją prasową oraz innymi formami sztuki współczesnej. Uczestnik wielu wystaw i konkursów, wielokrotnie nagradzany w kraju i zagranicą. Ilustrator książek dla dzieci i młodzieży, m.in. Polityka, Ekonomia, Mózg, Kosmos, Choroba, itd. https://www.facebook.com/maxkorvider

Patronat 
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Patronat honorowy 
Burmistrz Wielichowa – Honorata Kozłowska
Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Wielichowo

Organizator
Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie

Partner
Centrum Kultury w Wielichowie
Poznan Art Week

Sponsor /wsparcie lokalowe
Restauracja MDS Wielichowo

Patronat medialny 
PGO 24 

Więcej na stronie galerii –  https://www.facebook.com/GaleriaMagiel/