Przygotowania do projektu „Pogranicze” zaczęliśmy 2 lata temu odpowiadając na zaproszenie Pani Dyrektor Haliny Wojtanis z Domu Kultury w Gołdapi, granicznym, mazurskim mieście. W międzyczasie wybuchła pandemia, a później wojna. Musieliśmy poczekać, ale nasze założenia się nie zmieniły.

Działamy wraz ze studentami podczas warsztatów dla miejscowej społeczności, a także dla grupy kobiet i dzieci z Ukrainy. Przygotowujemy wystawę studentów z XIV i IX Pracowni Rysunku, Pracowni w Przestrzeni Międzykulturowej oraz Pracowni z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Na dwa wieczory zaplanowaliśmy prezentację prac wykładowców i studentów w sali widowiskowej. Spotkamy się z miejscowymi artystami, zwiedzimy noszącą rys historii architekturę, będziemy obcować z niezwykłą przyrodą.

Zapowiada się intensywny tydzień!

Ewa Kulesza

• Opublikowano: 25.04.2022, 21:48