Przejdź do treści

STUDIOWANIE W KONTEKŚCIE WOJNY W UKRAINIE:
JAK RADZIĆ SOBIE ZE STANAMI LĘKOWYMI I DEPRESYJNYMI?

Spotkanie online dla studentek i studentów,
18.03 (piątek), godz. 17.00
(przewidywany czas trwania: ok. 1-2h)

***LINK DO SPOTKANIA ***
 meet.google.com/dkv-omee-ybc

            Jak radzić sobie ze stanami lękowymi, podwyższonej aktywności i stanami depresyjnymi? Jak zadbać o własną równowagę psychiczną, by móc sprostać wyzwaniom chwili? Jak być w kontakcie z własnymi emocjami, a jednocześnie świadomie działać, a nie tylko reagować? Jak odzyskiwać poczucie kontroli nad własnymi emocjami i sprawczością w świecie, który wydaje się wymykać spod racjonalnej kontroli…

            Kolejne spotkanie z psychoedukacji jest adresowane głównie do studentek i studentów, którzy szukają odpowiedzi na te pytania, w bezpiecznej przestrzeni do rozmowy.


Dr Alicja Kusiak-Brownstein jest psychoterapeutką i historyczką mieszkającą w USA. Magisterium z historii na UAM w Poznaniu uzyskała na podstawie pracy o ukraińskim ruchu kobiecym w Drugiej Rzeczypospolitej. Doktorat z historii uzyskała na University of Michigan w Ann Arbor na podstawie badań nad historią płci i nacjonalizmu. Wykładała historię Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów na University of Michigan, Ann Arbor i na University of Notre Dame. Publikowała na temat m.in. historii kobiet, męskości, queer, sztuki współczesnej i pamięci historycznej oraz teozofii. Ostatnio pisze i publikuje prozę poetycką, w której porusza m.in. problem traumy i post-pamięci.

Magisterium z zakresu psychoterapii społecznej uzyskała na University of Chicago. Jako psychoterapeutka pracowała klinicznie m.in. z Czarnymi gejami i trans kobietami żyjącymi z zakażeniem HIV (Chicago Center for HIV Elimination), z amerykańskimi weteranami wojskowymi (Emmanuel House Rehabilitation Center w Detroit i Edward Hines, Jr. VA Hospital w Chicago), z Czarną młodzieżą ze środowisk wykluczonych przez biedę i doświadczonych przez przemoc domową, seksualną, środowiskową, gangsterską i policyjną (Logan Center for the Arts i Lawrence Hall, Chicago), oraz z mieszkańcami wiejskiej Indiany i Illinois. Jej klienci pochodzą z różnych grup społecznych, wiekowych i kulturowych. Specjalizuje się w terapii traum złożonych i chronicznego stresu. Prowadziła wykłady i zajęcia z dziedziny psychoterapii m.in. w Moscow School of Social and Economic Sciences „Shaninka” („History That Hurts and Heals: Trauma-Informed Practices in Public History,” 2021) i w Parkview Health, Fort Wayne, IN („Transgenerational Trauma, Identity, and Violence,” 2022). Mówi po polsku, angielsku i rosyjsku. Rozumie ukraiński.

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 14.03.2022, 16:37
  • Ostatnia edycja: 14.03.2022, 22:07