Fundacja Nowa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Porsche Inter Auto Polska
Fujifilm Polska

serdecznie zapraszają na bezpłatne warsztaty fotograficzne

Instant compositions

Zapraszamy młodzież od 15 do 20 roku życia na bezpłatne warsztaty fotografii natychmiastowej z użyciem aparatów Fujifilm Instax. Zajęcia poprowadzi wykładowczyni Katedry Fotografii UAP, dr Kamila Kobierzyńska. Zapewniamy materiały i aparaty na czas zajęć.

12/12/2021

startujemy:

• godz. 10.00 w salonie Porsche, ul. Warszawska 67 (przystanek tramwajowy Krańcowa)
  • godz. 13.00 w salonie Audi, ul. Adama Kręglewskiego 2 (obok Kinepolis)

Uwaga! Można zapisać się na jedne lub dwa warsztaty!

Liczba miejsc ograniczona. W przypadku większej liczby chętnych pierwszeństwo będą miały osoby, które przedstawią swój paszport covidowy.

Zapisy (do 9 grudnia) na adres: agnieszka.krupa@uap.edu.pl

Część teoretyczną warsztatów poprowadzi wykładowca Katedry Kuratorstwa i Teorii Sztuki UAP, dr Witold Kanicki. Uczestnicy zapoznają się z historią materiałów natychmiastowych i ich możliwości wykorzystania w sztuce, prowadzący wskaże także kierunki inspiracji podczas pracy z materiałami Fujifilm Instax.

Salon PORSCHE, 10.00-12.00

ul. Warszawska 67

W części praktycznej uczestnicy wraz z dr Kamilą Kobierzyńską otrzymają dostęp do niewidocznej na co dzień sfery warsztatowej Porsche. Będziemy fotografować z użyciem aparatów Instax zaplecze techniczne salonu pełne ciekawych form, niecodziennych elementów wykorzystanych w profesjonalnym warsztacie, w tym także podwieszone samochody. W efekcie postaramy się wielowymiarowo uchwycić piękno mechanicznej geometrii.

Salon AUDI, 13.00-15.00

ul. A. Kręglewskiego 2

W części praktycznej uczestnicy wraz z dr Kamilą Kobierzyńską będą fotografować aparatami Instax odbicia powstające na karoserii samochodów, a także sfotografują klasyczny model Audi z 1983 roku poddawany aktualnie renowacji. Efektem wspólnej pracy będzie wielozdjęciowy kolaż stworzony metodą Davida Hockney’a.

Więcej o poznańskim projekcie „Akcja Renowacja” na stronie  www.audipoznan.pl/akcja-renowacja

Informacje praktyczne:

• Wymagana zgoda od rodziców osób niepełnoletnich.
  • Wymagane podpisanie oświadczenia RODO.
  • Prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych (maseczki, odległość, dezynfekcja).
  • Dojazd we własnym zakresie.
  • Część zdjęć powstałych podczas warsztatów zostanie do dyspozycji organizatorów.
  • Na miejscu zapewniamy poczęstunek.

Dokumentacja warsztatów:

• Autor: Agata Tratwal