Serdecznie zapraszamy na spotkanie otwarte realizowane przez Pracownię Sztuki w Przestrzeni Społecznej WEAiK:

Jerzy Kochan | Karol Marks i odkrycie klasy robotniczej

środa, 15 grudnia 2021 r., godz. 17:30

Uwaga: W związku z komunikatem JM Rektora UAP dotyczącym zagrożeń związanych z pandemią covid-19 wykład prof. Jerzego Kochana odbędzie się w formie zdalnej.

Aby dołączyć do spotkania wideo, kliknij link: https://meet.google.com/fqh-dcuy-gjs

Aby dołączyć przez telefon, wybierz numer ‪(US) +1 650–817–8475‬ i wpisz kod PIN: ‪949 033 501#‬

Prosimy o połączenie się z nami o godz. 17:25 (tak, żebyśmy mogli sprawdzić czy wszystko działa).

Wykład zatytułowany Karol Marks i odkrycie klasy robotniczej jest poświęcony znaczeniu , historycznemu i współczesnemu, klasy robotniczej, analizie współczesnego sensu kategorii klasa społeczna i współczesnemu rozumieniu klasy robotniczej. Czy klasy jeszcze istnieją? Czy jest wyzysk? A walka klas? Jak współcześnie nowocześnie i naukowo mówić o tych problemach? Co współcześnie oznacza wolność i sprawiedliwość?

Jerzy Kochan, Profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, absolwent historii i filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, doktor habilitowany. Filozof, socjolog, antropolog kulturowy. Redaktor naczelny czasopisma filozoficznego „Nowa Krytyka” www.nowakrytyka.pl . Prezes Stowarzyszenia Marksistów Polskich.
Autor wielu prac z zakresu filozofii, socjologii i teorii kultury, w tym między innymi Klasy społeczne: z historii pojęcia (1990), Wolność i interpelacja (2004), Życie codzienne w matriksie (2007), Filozofia społeczna w ponowoczesności (2007), Studia z teorii klas społecznych (2011), Socjalizm (2013), De non existentia dei czyli o nieistnieniu boga (2015), Filozofia, marksizm, socjalizm (2021).

Wykład jest związany z tematem Studium głowy Karola Marksa, realizowanym w roku akademickim 2021/2022 w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Społecznej. Wykład jest finansowany z Rezerwy Dziekana Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz i odbędzie się w trybie zdalnych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/926249518023655/?ref=newsfeed

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 06.12.2021, 16:30