Przestrzeń co-workingu_19. Edycja PE-P

Łódź Design Festival

Wystawa w dniach: 16–19 września 2021 r.
Godziny otwarcia: 10:00–20:00 (ostatnie wejście: 19:30)
Miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3
Lokalizacja: C2

Oprowadzanie kuratorskie w przestrzeni wystawy: 16 września / czwartek / godzina 18:30

PE-P istnieje od 2001 roku. Przestrzeń pracy współdzielonej funkcjonuje od blisko 20 lat. Ostatnia dekada to wzrost zainteresowania przestrzeniami coworkingu na świecie i w Polsce. Również zespól 19.PE-P, postanowił zmierzyć się z tym tematem, poszukać nowych rozwiązań, aranżacji i wyposażenia przestrzeni coworkingu.

Sześć zespołów studentów wypracowało nowe funkcjonalności oparte w dużej mierze na swobodzie użytkowania siedzisk i kolekcji mebli do coworkingu. Zaprojektowali elastyczne kreowanie przestrzeni elementami kolekcji w zależności od profilu i branży, wykonywanej pracy zespołowej i indywidulanej w skupieniu, czy spotkaniach większych grup.

Wystawa podczas ŁDF 2021 2.0 będzie efektem pracy zespołu 19. PE-P i swoją premierę będzie miał cały proces projektowo realizacyjny projektu BANFFY (współpraca studentek, Yuliyai Neronskay’ej i Klaudii Janikowskiej, z zespołem NOTI), który jest nowym produktem w kolekcji NOTI.

Na wystawie będzie można zobaczyć następujące projekty:

• DOMATOR – realizowana z MARO, Schattdecor, Swiss Krono i Rehau — projekt: Agnieszka Hetmann, Jacqueline Sylvie Popek, Łucja Król, Natalia Wrzecion.
  • TARNUNG – dekor cyfrowy — projekt: Monika Kaźmierska.
  • WOOD ART ORANGE – dekor cyfrowy — projekt: Łucja Król.
  • BASKET – dekor cyfrowy — projekt: Łucja Król.
  • MOBILIS – realizowany z MARO, Schattdecor, Swiss Krono i Rehau — projekt: Kornelia Janowska, Dzianis Pilipuk.
  • BANFFY – projekt i proces realizowany z NOTI — projekt: Yuliya Neronskaya, Klaudia Janikowska, zespół NOTI.

Partnerzy wystawy: SWISS KRONO, SCHATTDECOR, NOTI
Partnerzy 19. PE-P: NOTI, SWISS KRONO, SCHATTDECOR, MARO, REHAU
Patronat medialny: BIZNES meble.pl
Kurator: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Pracownia Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem