Serdecznie zapraszamy na Finał warsztatów UAP na Festiwalu FAMA 2021

26.08.2021, godz. 19:45
Hala Basenu Północnego, Świnoujście

W terminie od 19 lipca do 31 lipca 2021 r. na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu odbyły się interdyscyplinarne warsztaty scenograficzno-kostiumowe. Grupa studentów stworzona z trzech wydziałów: WAWiS, WGiKW, WA realizowała projekt „Transfera” w ramach Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej.

Festiwal FAMA nastawiony jest na doskonalenie warsztatu młodych twórców. Łączy wiele dyscyplin artystycznych i kulturalnych. Charakter międzywydziałowego zespołu pozwolił uczestnikom odnieść się do tematu działań z szerszej perspektywy zarówno artystycznej jak i materiałowo-realizatorskiej. Projekt został zgłoszony jako projekt konkursowy, a jego prezentacja odbędzie się w Świnoujściu podczas trwania Festiwalu 26.08.2021 r. w Świnoujściu.

Tytuł : TRANSFERA

Życie jest splotem zależności. Ludzkie decyzje, emocje, doświadczenia wpływają na otoczenie. Ślady naszej egzystencji ewoluując w innych tworzą nowe powiązania i kreują rzeczywistość nawet, gdy jesteśmy tego nieświadomi.

Koordynatorkami projektu były:

• dr Ewa Mróz-Pacholczyk,
  • dr Marta Wyszyńska,
  • mgr Kinga Ludek.

W projekcie udział wzięli:

• Julia Korona,
  • Anna Krajewska,
  • Kamila Lukaszczyk,
  • Anna Łepak,
  • Kamil Mysłowski,
  • Emilia Okoniewska,
  • Maria Rybak,