NO BORDERS Photography Exhibition Award

www.nobordersaward.eu

„No Borders” – Photography Exhibition Award to międzynarodowy konkurs dla wschodzących fotografów i fotografek w wieku od 16 do 35 lat z Polski, Słowacji, Czech, Węgier i Ukrainy.

Konkurs, który potrwa 4 miesiące obejmuje szereg działań edukacyjnych: spotkania ze specjalistami, warsztaty, przeglądy portfolio oraz udział w wystawie zbiorowej. Nagrodą główną, przyznawaną przez międzynarodowe jury podczas inauguracji FotoArtFestivalu jest produkcja solowej wystawy wraz z katalogiem. Celem konkursu jest zjednoczenie ludzi poprzez fotografię (bez granic), zacieśnienie współpracy między krajami oraz ukazywanie różnic kulturowych jako źródło siły!

Zapraszamy pasjonatów oraz profesjonalistów na początku swojej drogi do wzięcia udziału w wizualnej rozmowie na temat sąsiedztwa i lokalności w nowych, postpandemicznych czasach poprzez organizację plenerowej wystawy objazdowej, która odwiedzi kraje wyszehradzkie.

Przyjmujemy zgłoszenia w kategoriach: Portret, Pejzaż, Fotografia uliczna ( Street Photography), Sztuka, Dokument oraz Serie zdjęć. 

W konkursie mogą wziąć udział obywatele lub rezydenci Polski, Czech, Słowacji, Węgier lub Ukrainy w wieku 16 do 35 lat, którzy wyślą zgłoszenie konkursowe przez stronę: www.nobordersaward.eu

Nabór II – DEADLINE 30.09.2021

  • możliwość uczestnictwa w wystawie zbiorowej,
  • Możliwość wygrania nagrody głównej 
  • Możliwość wzięcia udziału w przeglądzie portfolio podczas FotoArtFestivalu,
  • Możliwość prezentacji w katalogu.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30.09 2021

 Zgłoś się 

https://nobordersaward.eu/submit

Nagrodzone prace zostaną również pokazane podczas FotoArtFestival organizowanego w Bielsku-Białej w październiku 2021.

Dzięki dofinansowaniu Visegrad Fund wszystkie wydarzenia No Borders są bezpłatne dla uczestników. 

Organizacja:

Fundacja Centrum Fotografii (PL

https://fundacja-centrum-fotografii.org/en/aktualnosci-english/),

Partnerzy:

Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest propagowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej.

International Visegrad Fund https://www.visegradfund.org/


Program:

19.06.2021 // 03.07.2021 Warsztaty on-line

(otwarty dla uczestników konkursu No Borders)

Warsztaty prowadzone przez międzynarodowych ekspertów w dziedzinie fotografii mają na celu poszerzenie wiedzy o kulturze i języku fotograficznym, poznanie ekspertów i innych fotografów z Polski, Węgier, Słowacji, Czech i Ukrainy.

Zgłoś się: https://nobordersaward.eu/submit

24-27.06.2021 Warsztaty tworzenia fotoksiążki Paper Beats Rock

(otwarte dla WYBRANYCH Uczestników Nagrody No Borders)

Międzynarodowe warsztaty self-publishingu to unikalna formuła przygotowana do No Borders Award. Uczestnicy będą pracować nad tworzeniem fotoksiążek od podstaw, w tym rzemiosłem, projektowaniem, edycją i jej funkcją.

Zgłoś się https://nobordersaward.eu/submit

Przegląd portfolio on-line 06.2021 / 07.2021 / 08.2021 / 09.2021 / 10.2021

Portfolio review on-line

Kategoria: Krajobraz, Ludzie, Dokument, Ulica, Kreatywne

Internetowy Przegląd Portfolio to wydarzenie skierowane do szerokiej publiczności. Będzie to rozmowa wideo przygotowana przez Partnerów w celu stworzenia szerszego zrozumienia tematu z uwzględnieniem różnych perspektyw. Partnerzy będą rozmawiać głównie o zdjęciach otrzymanych podczas otwartego naboru. Omówią specyfikę medium na poszczególnych fotografiach, które ma ogromny wpływ edukacyjny na aspirujących fotografów. Przegląd Portfolio będzie miał formę przygotowanych filmów, których premiera będzie odbywała się co miesiąc.

Zgłoś się https://nobordersaward.eu/submit

9 – 10.10.2021 Przegląd portfolio podczas FotoArtFestivalu

dla wybranych uczestników FotoArtFestival

Zgłoś się https://nobordersaward.eu/submit

10.10.2021 Ceremonia wręczenia nagród

Pokaz slajdów oraz spotkanie z finalistami i jurorami podczas ceremonii otwarcia FotoArtFestival oraz produkcji Indywidualnej Wystawy Laureatów wraz z katalogiem.

08.10.2021–10.06.2022 No Borders – Zbiorowa wystawa plenerowa: Polska, Słowacja, Czechy, Węgry.

31.07.2022 Premiera katalogu


O organizatorach:

Fundacja Centrum Fotografii –

powstała w 2004 roku w Bielsku-Białej. Jest organizacją pozarządową mającą na celu promocję fotografii jako sztuki – jest inicjatorem i organizatorem FotoArtFestivalu – międzynarodowego biennale fotografii oraz projektów edukacyjnych.

Fundacja Centrum Fotografii prowadzi Galerię Fotografii B&B w Bielsku-Białej, gdzie prezentujemy zarówno doświadczonych, jak i młodych artystów-fotografów. Od roku 1992 pokazaliśmy prace prawie 300 artystów.