Artyści zrzeszeni wokół Medialabu serdecznie zapraszają na multimedialny spacer po Poznaniu. 

Szukajcie prawideł i krzywych zwierciadeł z mapą, którą udostępnimy już niebawem!

@medialab_uap

4.06.2021
START: 22.00


W programie obiekty multimedialne:

_#1_Lubosław Pirjankow Sunrise Cigarette
Allen MackZbliżenie się i wgłębienie w poranny rytuał. Rytuał który jest zazwyczaj procesem automatycznym, nad którym nie zastanawiamy się nadmiernie, chociaż czeka się na niego z niecierpliwością. Rytuał porannego papierosa i kawy jest pewną formą rozgrzewki i relaksu przed pracą. Niektórzy z kolei np. różni dezerterzy moralni z poznańskiej Ulicy Krokodyli (ul. Mostowej) całymi dniami trwają w tym relaksie obserwując, a z drugiej strony czekając w sumie nie wiadomo na co (podobnie jak Estragon i Vladimir w „Czekając na Godotha” Samuela Becketa). Zawiązujemy nowe znajomości, przyjaźnie… “przyjaźnie papierosowe” często trwają przez długie lata. I tak dzień w dzień.. wschód, ćwierkające ptaki, zapalniczka pstryk, papieros odpalony, siorbanie kawy, dyskusje, rozmowy, albo cisza i wspólne delektowanie się dymem,… gaszenie peta, wstajemy, przesuwamy się o metr (trochę ruchu nie zaszkodzi, zmienimy nieco perspektywę), … i kolejny papieros… Można tak spędzać całe dnie (całe życie), w tym „porannym” rytuale.. „I nie będzie już nikogo”, pozostanie tylko dym.

_#2_Joanna Gaj, Natalia Gdak, Jędrzej Parzy, Laura Schock, Joanna Suppan
Darude – Paparude Paparudă, rudă,
Sai în sus și udă,
Udă cu cofița
Ca să crească vița
Nieudane rytuały angażują o wiele bardziej niż te, które się powiodły. W trakcie suszy ubieramy się w winorośle. Zapraszamy żądnych rozwoju duchowego uczestników kapitalistycznej maskarady.

_#3_Jakub Kaczuk-Kuziak„Zależy kto pyta”
Kluby są niejako częścią rzeczywistości a jednocześnie tworzą osobne uniwersa, w których zasady są naginane, przekształcane oraz kształtowane na nowo. Wyjście klubu poza jego teren. Przeniesienie mowy, skrótów myślowych oraz etyki w przestrzeń zupełnie temu odwrotną. Zderzenie światów.

_#4_Ada Łowkis, Laura Brędowska, Mateusz Gromadzki
Muzyka: Mateusz Gromadzki 
Nature Ritual
Biologiczne formy zestawione z muzyką mają za zadanie wciągnąć widza do świata natury. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni do rytuału medytacji, dzięki której ma zaistnieć połączenie między przyrodą a człowiekiem. Zestawienie świata natury wraz z krajobrazem miasta ma wzbudzać pewne zderzenie przez przerwaną koherencję. Dzięki bezpośrednim nagraniom ekosystemu starej puszczy, możemy obserwować dzikość żywiołu, a nasza ludzka ingerencja ma tylko uwydatnić głos natury.

_#5_Julia Ciesielczyk, Iga Martin, Jakub Kostewicz, Jędrzej Borkiewicz
KROK KROK KROK 
STOP. KROKKROKKROKBIEG. PAUZA
STUKSTUKSTUK 

SKOK. 
KONIEC.

_#6_Julia Ciesielczyk, Iga Martin, Jakub Kostewicz, Jędrzej Borkiewicz🅿🅾🆉🅽🅰ń:̵̣͔̓ ̵̺̊̓Ẅ̵̰́̔ ̶̡̏̀centru̶̥͆̿͜m̷͂͊͜ ̴̧̠̂m̷̖͒̐ì̶̥͋a̴̪̕͝s̷̱̣͋̉t̷̺̔̚a̵̦͐̽ͅ ̷̺̌ơ̶͚͍̏dkrẏ̷̠ͅṫ̶̻̼̎o ̷̮̿͑m̸̩͕͝asô̵͜w̴̰̾ͅy̵̗͑ ̸̻̦͗̚grób. ̸͛ͅNa ̵̺̀̓ṕ̵̜̌lacu̸̹̩̎̕ ̷͔̈́Ḱ̵̘̰͐olegḯ̴͙̱ä̵̢ckiṃ̶͑͛ ̸̭̿͝m̴͎̱̊̋ogł̶̛̥͉͠o ̸̘̂͌być ̶̺̏̈́p̶̪̄̈o̶͙̺͐chow̶̡̭̓̋a̶̛̰nyc̵͓̄h̵̡͌ ̶̘͒n̵͓̍̓͜awe̵̡͐̉t ̸̦̇k̵̫̪̈́͘ilkú̶̬̫̽s̵̨̪͊et̴̰̅̇ ̴̘̋zm̸̑ͅarłÿ̶̗́ĉ̶̲̕h̶̠͙̊ ̵̦̩̃̅[̴͚̋🆉🅳🅹ę🅲🅸🅰]̷̣̘̔

_#7_Matylda Laskowska
Słowianie modlili się nie tylko w świętych gajach, chociaż było to jedną z najczęstszych form oddawania czci bogom. W gajach nie stawiano prawdopodobnie żadnych posągów czy świątyń, jednakże miejsca takie były wydzielane ogrodzeniem lub rowem, których funkcja była przede wszystkim symboliczna. Celom modlitewnym służyły także budowle drewniane, jednak były one użytkowane także w charakterze miejsce zebrań i narad.

_#8_Karolina Jacewicz, Jakub Guzik
Zgaduj zgadula, gdzie złota kula
„Na łazarskim rejonie nie jest kolorowo…”


Akcja miejska jest zrealizowana pod patronatem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w ramach Poznań Art Week.