MEDS, czyli Meeting of Design Students, to międzynarodowa inicjatywa studencka mająca na celu szeroko pojętą promocję designu, projektowania, architektury, kultury i dziedzin pokrewnych, a także warsztaty przyczyniające się do wzrostu kompetencji w tych obszarach. Fundacja MEDS Silesia zajmuje się organizacją śląskiej, jedenastej, edycji tych warsztatów, które co roku odbywają się w innym kraju w Europie oraz poza jej granicami.

Każdorazowo warsztaty MEDS zrzeszają blisko 200 uczestników i tutorów z Polski i całego świata, stając się nie tylko inwestycją w przyszłych ekspertów, ale okazją do promowania kraju, regionu, a także lokalnych firm i instytucji.

Nie chcąc rezygnować z organizacji wydarzenia po raz drugi (pierwotnie miało się ono odbyć w ubiegłe wakacje 2020), podjęliśmy decyzję o zmniejszeniu liczby uczestników ze względu na bezpieczeństwo. Planujemy zrealizować 5 – 6 warsztatów i przyjąć ok 50 – 60 uczestników.

Wydaje nam się, że takie rozwiązanie to rozsądne posunięcie, które da nam możliwość dopasowania się do obowiązujących obostrzeń oraz ułatwi zachowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Organizowane przez nas warsztaty odbędą się w sierpniu (14-29.08.2021) w Tychach. Sercem wydarzenia będzie przestrzeń Browaru Obywatelskiego, na terenie którego przez dwa tygodnie będziemy przygotowywać projekty przeznaczone do ostatecznej budowy w docelowej lokalizacji. W zależności od projektu, staną one w Tychach, Dąbrowie Górniczej oraz Katowicach.

Strona Projektu