Serdecznie zapraszamy na wystawę I Katedry Rysunku Wydziału Malarstwa i Rysunku UAP

24.04.- 30.05.2021

Galeria Sztuki w Mosinie
ul. Niezłomnych 1

finisaż 30 maja, godz. 17.00-19.00

godziny otwarcia galerii:
wtorek-piątek 9.00-16.00
niedziela 10.00-13.00

I Katedra Rysunku pod kierownictwem prof. dr hab. Grzegorza Keczmerskiego skupia siedem pracowni, w których zatrudnionych jest 13 pracowników naukowo-dydaktycznych. Powstała w 2020 roku, na Wydziale Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu w wyniku podziału dużej jednostki organizacyjnej jaką była Katedra Rysunku.

Wystawa w Galerii Miejskiej w Mosinie jest pierwszą wspólną prezentacją. Hasło które jej przyświeca, rysunek, dotyczy nie tylko dziedziny, w której na co dzień poruszamy się w pracy ze studentami. Również dla nas stanowi odniesienie, źródło, z którego czerpiemy niezależnie w jakim obszarze lub medium tworzymy. Jego potencjał decyduje o różnorodności naszych działań i poszukiwań twórczych.

Choć nie udało się spotkać w kwietniu, tak jak planowaliśmy, ekspozycja jest czynna i wierzymy, że 30 maja o godz. 17.00 zbierzemy się Galerii podczas finisażu.

Wystawę szczególnie dedykujemy naszym studentom, którzy w tym trudnym czasie nie przestają nas inspirować i mobilizować.

Dzięki staraniom Dyrektor Galerii, Doroty Strzeleckiej można ją oglądać również na stronie fb Galerii.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia Galerii Sztuki w Mosinie i serdecznie zapraszamy na finisaż.

prof. UAP Natalia Wegner
p.o. kierownik XII Pracownia Rysunku