z cyklu wystaw Wszystko co stałe, rozpływa się w powietrzu;

PRZESTRZEŃ ZINE #3 MOMENT ZWROTNY | KOŁO NAUKOWE RZEŹBY UAP
Witryny Sztuki UAP
Odsłona projektu: 11.05.2021, godz. 19.00
witryna lokalu na ul. Gwarnej 7 w Poznaniu

Witryny Sztuki UAP
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
Miejskie Galerie UAP
FUNDACJA NOWA UAP
ZKZL

Projekt dofinansowano z środków budżetowych Miasta Poznania #poznańwspiera

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Miasto Poznań oraz ZKZL zapraszają na kolejną odsłonę z cyklu wystaw w witrynach Wszystko co stałe, rozpływa się w powietrzu;

Moment Zwrotny jest jednocześnie hasłem i prowokacyjnym pytaniem o to, czy takie wydarzenie nastąpiło w ogóle w naszym życiu i czy umieliśmy, bądź umiemy je zauważyć?
Wydaje się, że samo przesłanie przez Was prac na ten temat jest już odpowiedzią, bo na przekór cywilizacyjnej chorobie, jaką jest m.in. pośpiech i chwilowość, znaleźliście czas i zwróciliście uwagę na to, co dzieje się w Was i wokół. Bardzo ważne jest nasze miejsce w zbiorowości i budowanie dobrych relacji, nie tylko z człowiekiem, także z naturą. A to wymaga ciągłych starań. I kiedy idzie w parze z poczuciem wolności, umożliwia wybór najlepszych rozwiązań. Moment Zwrotny kojarzy się z czymś równie ważnym. Może coś zmienić i naprawić. Może być też impulsem i wskazaniem na przyszłość.

Uczestnicy:
Marta Bączyk