nest house – koncepcja ekologicznego domu projektu Natalii Kliśko-Walczak, prezentowana jest na międzynarodowej wystawie konkursowej UNI Home Futura.

UNI to platforma internetowa dla osób i organizacji poszukujących architektonicznych rozwiązań projektowych oraz generujących pomysły. Platforma zrzesza ponad 150 tys. projektantów, roczne odwiedza ją 700 tys. osób. Są tutaj najświeższe inspiracje z najnowszymi projektami architektonicznymi. Projekty te są zgłaszane przez najlepszych twórców z całego świata.

Od autorki:
Nest house to koncepcja domu w pełni ekologicznego. Pomysł opiera się na zwiększeniu ilości produkcji tlenu poprzez budowanie domów powyżej linii lasów. Celem jest uaktywnienie terenów nieużytkowych. Dom, który jest wpisany w kontekst natury, powinien z nim się przenikać. Dlatego koncepcja opiera się na zatarciu granicy między tym co na zewnątrz, a tym co wewnątrz. Jest to więc inne spojrzenie na wnętrze, które jest otwartą, wielofunkcyjną przestrzenią. Zastosowano naturalne materiały wykończeniowe lub pochodzące z recyklingu.

Dr hab. Natalia Kliśko-Walczak prof. UAP prowadzi Pracownię Projektowania Ekologicznego w Katedrze Architektury Wnętrz Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii UAP

Nest house