28.05—30.05.2021
Otwarcie: piątek, 28.05, godz. 18.00
Dworek przy ul. Szyperskiej 9 (przy Starej Drukarni), Poznań

Wystawa otwarta od piątku do niedzieli
28.05—30.05 w godz. 17.00—19.00
tel. 661274133

Projekt stanowi dla Artystki podróż wizualną oraz emocjonalną do przeszłości. Dotyczy relacji z nieżyjącym Tatą pszczelarzem uzależnionym od alkoholu. Praca Ul. Dom. Wspólnota porusza zagadnienia związane z przeżywaniem traum, uśpionych emocji, a także jest symbolem narodzin kobiecości, odwagi, siły oraz przyzwolenia na odczuwanie złości, bezsilności. Projekt Ul. Dom. Wspólnota oddaje cześć Rodzicom oraz ich miłości wobec autorki.

Edyta Jabłońska, absolwentka Animacji Społeczno-Kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych z Informatyką.
               Finalistka i laureatka konkursów: Tiff Festival, Projekt Przetwórnia, M ł o d e W i l k i , Debuts, Najlepsza Publikacja Roku 2018, Talent Roku 2019 Zin Call, Najlepszy Autoprtret w BWA we Wrocławiu. Od 6 lat należy do Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik.
              W 2021 roku uznana przez Joannę Kinowską jako najciekawszy debiut i wschodzący talent wśród 25 kobiet w Polsce. W twórczości skupia się na jednostce ludzkiej, emocjach, wydarzeniach z przeszłości oraz tematyce społecznej. Jej prace opowiadają o subiektywnym postrzeganiu relacji świata natury z człowiekiem. Twórczość artystki jest z pogranicza kreacji i edycji.
              Autorka dwutomowej publikacji Shadows I, Shadows II, która znalazła się wśród Najlepszych Fotograficznych Publikacji Roku 2019.

Wybrane wystawy:

Wystawy indywidualne:
2019 Kraj(obraz), Galeria Ostrov, Poznań
2015 Zawieszeni, Galeria Pauza, Kraków
2015 Zawieszeni, BWA, Nowy Sącz
Wystawy grupowe:
2020
– New Visegrad Photography, Hungarian Cultural Institutes, Praque
– New Visegrad Photography, Hungarian Cultural Institutes, Rome
– New Visegrad Photography, Hungarian Cultural Institutes, Budapest
– Zrób z nami TŁOK 2, 6 Dzielnica, Łódź
– New Visegrad Photography, Hungarian Cultural Institutes, Brussels

*Respektując wytyczne MKiDN dla muzeów i galerii sztuki w stanie panującej epidemii COVID-19 uczestnictwo w wydarzeniu odbędzie się przy zachowaniu obowiązujących zasad sanitarnych. Zwiedzający będą proszeni o zakrycie twarzy i zachowanie dystansu. W galerii może przebywać ograniczona liczba osób.