Miejskie Galerie Sztuki UAP serdecznie zapraszają na wystawę:

Piotr Barłóg | EKSPOZYCJE CZASOWE

22.04–7.05.2021

Galeria Curators’LAB
ul. Nowowiejskiego 12, Poznań

ze względu na obostrzenia pandemiczne dot. instytucji kultury odsłona wystawy dostępna będzie z poziomu ulicy przez witrynę galerii.


EKSPOZYCJE CZASOWE

Prezentacja projektów wystaw zrealizowanych dla Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Historii Miasta Poznania, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu i Galerii Sztuki w Mosinie.

Niezależnie od przedmiotu ekspozycji — sztuki, historii czy własnej twórczości plastycznej, za każdym razem punktem wyjścia dla podejmowanych tematów jest kontekst przestrzenny konkretnej, indywidualnej sytuacji architektonicznej. Dialog formy krótkotrwałej, wobec niezmienności wnętrza, jest tu ciągłym szukaniem pokrewieństwa i równoczesnych kontrastów, między tłem, etalażem i obiektem. Napięcia kompozycyjne i znaczeniowe, pozwalają wyrazić czytelny, a mimo to wielowarstwowy przekaz.

Prezentowane wystawy to realizacje w ramach skromnych środków budżetowych i prostych technologii, bazujące na oddziaływaniu geometrii, rytmu, kontrastu, koloru i grafiki. Funkcjonujące jako rozwiązania jednorazowe, bądź wielokrotnego użytku — oparte na systemowych modułach umożliwiających przechowywanie i transport elementów. Operujące bryłą bądź płaszczyzną jako podstawowymi składnikami kształtowania przestrzeni. Przede wszystkim jednak, odwołujące się do działania znaku jako komunikatu.


Piotr Barłóg – ur. w 1983r. w Poznaniu, architekt wnętrz. Studia na poznańskiej ASP w latach 2002-2007. Projektuje wnętrza i wystawy. Na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii UAP prowadzi II Pracownię Projektowania Wystaw. W swoich działaniach podejmuje wątki łączności między dawną a współczesną tkanką plastyczną, szuka relacji kontekstów i znaczeń. Interesuje się grafiką w architekturze i architekturą w grafice.