14.04.2021, godz. 18.00

Wykład online z cyklu Uniwersyteckich Wykładów Otwartych w roku akademickim 2020/2021, których kuratorem jest prof. Stefan Ficner.

link do spotkania: meet.google.com/ecz-jxih-ffz

Dr Michał Traczyk, kierownik Pracowni Komiksu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, zabierze słuchaczy na spacer po obszarze polskiego komiksu ostatnich lat, śladami twórczych poszukiwań, zarówno w zakresie wykorzystywanych technik i stylów, jak i tematycznych/gatunkowych wyborów. Będzie to okazja do zastanowienia się nad możliwościami budowania klasyfikacji rodzimej twórczości komiksowej, a także pokazania funkcjonujących tendencji. Nie zabraknie też miejsca na przekrój środowiska komiksowego – analizę udziału w nim przedstawicieli różnych pokoleń i ich sposobów oraz możliwości funkcjonowania na rynku.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 08.04.2021, 15:44