Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Dominiką Sadowską, które odbędzie się 9.04.2021 o godzinie 17:15

Link do spotkania Google Meet: meet.google.com/jze-qrdb-ihu

Dominika Sadowska | Ukończyła Wydział Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Od 2020 prowadzi Pracownię Działań Fotograficznych w Instytucie Fotografii i Multimediów na Wydziale Sztuk Pięknych macierzystej uczelni. Stypendystka MKiDN, członkini szwedzkiego stowarzyszenia Grafikens Hus.

Wykształcenie artystyczne oraz umiejętności manualne odgrywają dużą rolę w jej praktyce twórczej. Posługuje się różnymi mediami (fotografią, obrazem ruchomym, obiektem, dźwiękiem, grafiką), wykorzystując je w zależności od potrzeby, a granice pomiędzy nimi traktuje jako dynamiczne i nielinearne.

Na fotografii skupiła się rozpoczynając pracę w łódzkiej ASP (2007) i później, w pracy doktorskiej (2012) i habilitacyjnej (2020), które poświęcone były zjawiskom zakłóceń stawianych w odbiorze obrazu, niedoskonałościom widzenia (związanych bezpośrednio z percepcją wizualną), poszukiwaniom granic widzialności, a także statusem ontologicznym ciemności i reprezentującej ją czerni.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 07.04.2021, 13:52