Przejdź do treści

z cyklu wystaw Wszystko co stałe, rozpływa się w powietrzu;

Każdy człowiek jest światem, zaludnionym przez ślepe stworzenia w głuchym buncie przeciwko swemu ja – królowi, który nad nimi panuje.

Koncept i reżyseria: Monika Pich

Wystepują:
Misia Żurek
Monika Wińczyk
Monika Pich
Darek Franek aka Myśliwy
Grzegorz Ciemny-Ciemnoczołowski
Paweł Kaszczyński
Tomasz Misiak
Wojtek Siejak

Odsłona projektu: 12.03.2021, godz. 19.00
witryna lokalu na ul. Gwarnej 7 w Poznaniu

Witryny Sztuki UAP
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
Miejskie Galerie UAP
FUNDACJA NOWA UAP
ZKZL

Projekt dofinansowano z środków budżetowych Miasta Poznania #poznańwspiera

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Miasto Poznań oraz ZKZL zapraszają na kolejną odsłonę z cyklu wystaw w witrynach Wszystko co stałe, rozpływa się w powietrzu;

12 marca 2021 roku, o godzinie 19.00 zapraszamy na wydarzenie, w ramach cyklu wystaw Wszystko co stałe, rozpływa się w powietrzu, które odbędzie się w Witrynie Sztuki UAP, na ulicy Gwarnej 7 w Poznaniu. Zaprezentujemy Państwu performatywną sztukę audiowizualną na kształt teatru instrumentalnego. Jej akcja wolna od osi fabularnej i ciągów przyczynowo skutkowych, poddana prawom przypadku, rozegra się samoistnie. Spektakl połączy muzyczne wykonanie utworu z ruchem i gestem aktorów, również słowem traktowanym fonicznie, światłem i oprawą sceniczną – elementami całkowicie sobie podporządkowanymi, które stworzą sieć. Obecność aktorów i rekwizytów wzbudzających sensoryczną przestrzeń wpłynie na strukturę kompozycji utworu dźwiękowego. Aktorzy instrumentalni staną się częścią partytury dzieła bazującego na fragmentach poezji pochodzących z tomiku „Każdy człowiek jest światem” z 1984 roku, autorstwa szwedzkiego poety Gunnara Ekelöfa. Poezji racjonalnych przeciwieństw, kontrastów i paradoksów – wciąż aktualnych w dzisiejszym świecie. 

                                                                                          Monika Pich

Fotomontaż: Miliard kilometrów, Radosław Włodarski, 2011’

Projekt dofinansowano z środków budżetowych Miasta Poznania #poznańwspiera

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 10.03.2021, 19:47
  • Ostatnia edycja: 03.01.2023, 20:01