Zapraszamy do nadsyłania prac w dowolnej technice.

Wystawa ATARAKSJA odbędzie się w galerii Duża Scena UAP, w ramach programu Poznań Art Week 2021 w terminie od 24 maja do 5 czerwca.

ATARAKSJA (gr. atáraktos – niewzruszony, spokojny).

Jest, jak jest. Nie będziemy precyzować, w czym rzecz. Każdy może dopowiedzieć sobie własną historię. I o to właściwie chodzi – o różnorodność odczuć. W teorii, po pewnym czasie, w końcu przyzwyczajamy się do zmian i następującego po nich nowego stanu rzeczy. W praktyce – bywa różnie. Zatrzymajmy się jednak na chwilę w tej chwiejnej przestrzeni p o m i ę d z y. W tym procesie “akceptacji”. Warto sobie raz na jakiś czas przypomnieć, że jedynym pewniakiem w życiu będzie zawsze zmiana. Nieuniknione nas dosięgnie i przeminie, a my zostaniemy z tyłu z wrażeniem udziału w dziwacznym wyścigu, na który nawet się nie pisaliśmy. Nic nas nie uratuje tylko ataraktyczna równowaga. Jednocześnie nie ta, utożsamiana ze stanem obojętności wobec krzywdy innych, lecz spokój pomimo przeciwności losu. 

Prosimy o nadsyłanie Waszych propozycji w plikach pdf, wraz z opisem i wymaganiami technicznymi na adres: ataraksjaopencall@gmail.com,

do dnia 21 marca (włącznie). 

*open call jest skierowany do studentek, studentów, niedawnych absolwentów uczelni artystycznych oraz wszystkich osób zainteresowanych i stanowi otwarte zaproszenie do współpracy oraz budowania sieci artystyczno-studenckiego wsparcia!

Z racji ograniczeń i pandemii działamy bezbudżetowo. O wynikach poinformujemy Was drogą mailową 27 marca.

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi osobami.

Zespół kuratorek, studentki Kuratorstwa i Teorii Sztuki :

  • Dominika Karnowska,
  • Aleksandra Szubert,
  • Wera Wysk.