Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji organizowanego przez Łódź Design Festival międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów make me! Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas najbliższej edycji festiwalu, która wystartuje w maju 2021 roku. Trafią do nich nagrody o łącznej wartości aż 60.000 zł!


Od 2008 roku na organizowany przez Łódź Design Festival konkurs dla młodych projektantów make me! nadsyłane są prace najzdolniejszych twórców z całego świata. Podczas 12 edycji na konkurs przesłano niemal 2000 zgłoszeń, spośród których wyłoniono 235 obiektów zaprezentowanych na finałowych wystawach. Najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów, odważnych idei oraz wsparcie młodych projektantów. Finaliści poprzednich edycji podkreślają możliwości, jakie otworzyła przed nimi obecność w konkursie, w tym zaistnienie w środowisku projektowym oraz promocję poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy.

Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku 20–35 lat. Do make me! można zgłosić zarówno wizualizację modelu, prototyp lub gotowy produkt. Zgłaszany projekt powinien posiadać dokładny, interesujący opis i wymagane przez organizatorów materiały dodatkowe. Przed przystąpieniem do konkursu warto zapoznać się z jego regulaminem na stronie makeme.lodzdesign.com. Zgłoszone prace zostaną ocenione dwuetapowo przez międzynarodowe jury. Dzięki otwartej dla publiczności prezentacji projektów na wystawie i kontaktom z ekspertami, make me! może być niezastąpioną trampoliną do dalszego rozwoju zawodowego. Najlepsze projekty otrzymają nagrody z puli o wysokości 60 tys. zł, w tym 10 tys. zł nagrody specjalnej Interprint Award, którą przekaże jej sponsor – firma INTERPRINT Polska. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15.03.2021 o godz. 23:59.

Organizacja Łódź Design Festival jest możliwa dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz Miasta Łódź.

Łódź Design Festival
14-23.05.2021

lodzdesign.com
makeme.lodzdesign.com 
Kontakt:
Biuro prasowe
Michał Kwiatkowski
tel. 694 875 000
e-mail: m.kwiatkowski@lodzdesign.com
Koordynatorka konkursu
Katarzyna Ludwisiak
tel. 534 998 542
e-mail: k.ludwisiak@lodzartcenter.com