23 lutego (wtorek), godzina 13:00 – weź udział w LIVE organizowanym przez A&B: „Architekci na XXI wiek”

Tym razem będziecie mieć okazję posłuchać rozmowy Jakuba Głaza z Jerzym Gurawskim.

W cyklu „Architekci na XXI wiek” zaproszeni architekci opowiadają o swoim życiu w architekturze, projektach i kontekstach ich powstawania, doświadczeniach, które wpłynęły na kształt tworzonej przez nich architektury, podróżach i książkach, które na co dzień ich inspirują.

Jerzy Gurawski – ur. w 1935 roku we Lwowie, jeden z najbardziej znanych polskich architektów, scenograf, mieszka i pracuje w Poznaniu, gdzie prowadzi autorską pracownię architektoniczną oraz jest wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. W latach 60. związany z eksperymentalnym teatrem Jerzego Grotowskiego w Opolu, gdzie tworzył przestrzeń teatralną do spektakli.
Do jego najważniejszych projektów i realizacji, zaliczyć można: Campus Uniwersytecki na Morasku w Poznaniu, zespół apartamentowo-hotelowy Wstęga Warty (2000), rozbudowę Akademii Muzycznej i Aulę Nova w Poznaniu (2006) czy nowy budynek dydaktyczny dla Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (2012). Laureat Honorowej Nagrody SARP za całokształt twórczości z 2007.

Jakub Głaz – rocznik 1977, krytyk architektury, publicysta, animator działań przestrzennych. Z wykształcenia architekt (Politechnika Poznańska, 2002). Zajmuje się popularyzacją i krytyką architektury w prasie popularnej i specjalistycznej, radiu oraz telewizji, a także działaniami na rzecz naprawy miast, prowadzeniem wykładów popularyzatorskich, moderowaniem specjalistycznych dyskusji oraz spacerów architektonicznych. Współtwórca poznańskiej inicjatywy „Centrum Otwarte” zajmującej się edukacją i animacją działań w zakresie architektury i urbanistyki oraz Festiwalu Architektury Modernistycznej „Nowy Plan”. Współautor książki dla dzieci i dorosłych „Wspólne nie znaczy niczyje” oraz telewizyjnego cyklu „Księga Przestrzeni” (dwie serie). Autor i kurator wystaw architektonicznych. Dwukrotny laureat nagrody dziennikarskiej Izby Architektów RP.

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/213451853805276 

Spotkanie jest bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

Patronem wydarzenia jest SARP Oddział Kraków.

Transmisja online:
Facebook: www.facebook.com/events/213451853805276
YouTube: www.youtube.com/architekturaibiznes