16-26.02.2021

Galeria Scena Otwarta
ul. Szyperska 8 (Stara Papiernia UAP)
Poznań

Galeria czynna (śr.-niedz.) 13.00-17.00

Wystawa „U podstaw” to wspólna inicjatywa kierunku Architektura Wnętrz Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz Akademii Sztuki w Szczecinie.

Prace studentów prezentowane na wystawie powstały w Pracowniach Projektowania Wstępnego, które stanowią niezbędny element przygotowania młodych ludzi do studiów z zakresu szeroko rozumianej architektury wnętrz. Proces dydaktyczny, jaki zachodzi u podstaw projektowania, ma za zadanie wprowadzić studentów w specyficzny dla nich nurt rozumowania, dyskusji, obserwacji oraz artykulacji. W ramach projektowania wstępnego studenci poruszają szereg kwestii teoretycznych oraz podejmują pierwsze próby praktycznego ujęcia analizowanych zagadnień.

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu:

• Pracownia Projektowania Wstępnego (studia stacjonarne, niestacjonarne) – dr Szymon Nawój, ad.
  • Podstawy Projektowania Wnętrz Mieszkalnych (studia podyplomowe), projektowanie wstępne – dr hab. Natalia Kliśko – Walczak, prof. UAP
  • Projektowanie wstępne (studia podyplomowe) – dr Emilia Cieśla, ad.

Akademia Sztuki w Szczecinie:

• Podstawy Projektowania Architektury Wnętrz – dr Olga Świtalska-Kiedrowicz, ad., mgr AgataLegawiec, dr Dominika Zawojska-Kuriata
  • Podstawy Projektowania Mebli – mgr Paweł Machomet

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznańwspiera