15.01.2021 o godzinie 17:15

zapraszamy na wykład prof. Piotra Kurki w ramach otwartych sesji Teorii i Praktyki Obrazowania (Wydział Fotografii UAP).

Spotkanie poprowadzi prof. Piotr Chojnacki.

Link do spotkania on-line na platformie Google MEET zostanie umieszczony tutaj przed spotkaniem.

link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/249369316550059/

Urodziłem się w roku Psa.
Nazywam się Kurka.
Mieszkam na Lipowej.
W 1999 roku, w klasztorze Sanju Sangendo,
zrozumiałem, że to nad czym pracuję
ma bezpośredni związek z równaniami Feynmana.
W 1995 roku, w barze Barney’s Castle na południowym
Manhattanie, ujawniła się moja zdolność do bilokacji.
Od wielu lat, z pewną regularnością, pojawia się nad
moją głową chmura (zawsze o takim samym kształcie)
dzieląca najbliższy obszar na wyraźnie oddzielone strefy
światła i cienia. Moje najmniejsze palce u stóp emitują
promieniowanie o ogromnej energii.

PIOTR KURKA — urodzony w Poznaniu w 1958.
Dyplom z malarstwa w PWSSP w Poznaniu, (rok 1982), w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego.
Zajmuje się rzeźbą, fotografią, rysunkiem, tworzy także filmy eksperymentalne i wielkoformatowe aranżacje przestrzenne. Profesor zwyczajny, kierownik Pracowni Działań Intermedialnych i Fotografii w Katedrze Intermediów na Wydziale Sztuki Mediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Redaktor i współwydawca Zeszytów Artystycznych ASP w Poznaniu, w których regularnie publikował eseje i komentarze na temat najnowszych problemów i zagadnień sztuki współczesnej. Współtwórca słynnej grupy: Koło Klipsa.

Udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w wielu krajach, 35 wystaw indywidualnych.
Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Prace w zbiorach:

Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Łodzi, Muzeum Sztuki Nowoczesnej we Wrocławiu, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Zachęta Sztuki Współczesnej w Szczecinie i w Poznaniu. Centrum Rzeźby Polskiej Orońsko.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 14.01.2021, 12:38