Otwarty konkurs rzeźbiarski, skierowany jest do artystów plastyków i studentów uczelni artystycznych, którzy posiadają doświadczenie i umiejętności niezbędne do realizacji pomnika.

Konkurs jest prowadzony i rozstrzygany w języku polskim.

W skład komisji konkursowej wchodzą przedstawiciele Fundacji Ireny Jarockiej, przedstawiciele Komisji Kultury i Promocji Rady Miasta Gdańska, a także przedstawiciele środowisk artystycznych oraz gdańskiego magistratu.

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie pomnika Ireny Jarockiej, piosenkarki i gwiazdy estrady. Pomnik ma być zlokalizowany na skwerze im. Ireny Jarockiej w Gdańsku Oliwie. Konkretną lokalizację pomnika pokazuje mapka stanowiąca załącznik do regulaminu konkursu. Projekt pomnika powinien przedstawiać całą postać, a wielkość i forma pomnika muszą być dostosowane do przestrzeni, w której zostanie ustawiony. Należy także zaprojektować na pomniku napis IRENA JAROCKA 1946–2012. Artyści startujący w konkursie powinni zaproponować także rozwiązania techniczne, w tym konstrukcyjno-materiałowe, które gwarantują trwały charakter oraz wysoką jakość estetyczną pomnika.

Dla najlepszych prac przewidziano trzy nagrody o wysokości do 15 000 zł.

Regulamin oraz wszelkie niezbędne dokumenty i informacje znajdują się pod poniższym linkiem:

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 15.12.2020, 14:24