Miejskie Galerie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu wraz z Wydziałem Malarstwa i Rysunku UAP serdecznie zapraszają
do zapoznania się z wirtualną prezentacją prac laureatki 8. edycji Konkursu Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie

Naila Ibupoto | (Samo)świadomość fragmentu

Cykl (Samo)świadomość fragmentu jest kontynuacją fascynacji Naili Ibupoto zagadnieniem fragmentu z w obrazie.

Prezentowana wystawa wirtualna jest wprowadzeniem do ekspozycji obrazów w Galerii Curators’LAB planowanej w roku 2021.

Naila Ibupoto (1993 r.) – Absolwentka Wydziału Malarstwa i Rysunku w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W 2019 roku otrzymała wyróżnienie w Konkursie Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie. W 2017 roku została nominowana do Nagrody Artystycznej Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie oraz była finalistką konkursu Fundacji im. Franciszki Eibisch o Nagrodę Eibischa. W tym samym roku otrzymała stypendium Rektora UAP dla najlepszych studentów. W 2018 roku obroniła magisterską pracę dyplomową w pracowni prof. Janusza Marciniaka. W 2018 roku była gościem na Międzynarodowym festiwalu Clinch Festival w Hanowerze. Cechą wspólną jej prac jest ukazanie codzienności, która ją otacza. W jej obrazach można zauważyć jak obiekt powoli pozbywa się dosłowności, oraz uwalnia się z cech ilustracyjnych. Otaczający świat często zostaje zgeometryzowany, co powoduje, że wszystkie przedmioty przedstawiane na obrazie są tak samo ważne.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 08.12.2020, 10:37