Aukcja dla Domu – charytatywna aukcji sztuki na rzecz osób z autyzmem organizowana przez Fundację Dom Autysty z Poznania przy wsparciu Centrum Kultury Zamek w Poznaniu – odbędzie się 5 grudnia 2020 r. w CK Zamek, początek o godz. 16. Tym razem bez publiczności, ale można licytować online i przez telefon.

Aukcja dla Domu, której celem jest wsparcie osób z autyzmem, odbędzie się w tym roku po raz piąty. Jest znaczącym wydarzeniem wśród przedsięwzięć charytatywnych w Poznaniu i jedną z największych charytatywnych aukcji sztuki w Polsce. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa aukcja odbędzie wyłącznie za pośrednictwem portalu artinfo.pl.

Aukcja dla Domu. Zobacz katalog wielkiej aukcji sztuki

Katalog aukcji znajduje się TUTAJ: https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/5-aukcja-dla-domu.
Za pośrednictwem internetowego katalogu można składać zlecenia kupna i zlecenia do licytacji telefonicznej. Po uprzednim zarejestrowaniu się na portalu artinfo.pl będzie można także brać udział w licytacji live – podbijać cenę za pośrednictwem komputera. Cena wywoławcza wszystkich prac to 200 zł. 

Katalog tegorocznej Aukcji dla Domu liczy ponad sto pozycji, w większości prac malarskich i grafik, ale są także fotografie, rzeźby  i plakaty.

Za pośrednictwem tej strony można także od teraz aż do dnia licytacji składać zlecenia kupna poszczególnych prac. Trzeba w tym celu kliknąć na przycisk “złóż zlecenie”, umiejscowiony na prawo od zdjęcia pracy.

Kuratorką Aukcji dla Domu i wystawy jest Natalia Łojek, licytację poprowadzi Maciej Narożny. Podczas aukcji licytowane będą 104 prace, większość z nich na rzecz osób z autyzmem przekazali artyści związani z Poznaniem, m.in. Małgorzata Szymankiewicz, Piotr C. Kowalski, Honza Zamojski, Szymon Szymankiewicz czy Grzegorz Myćka (który jest również autorem identyfikacji wizualnej aukcji). Będą także prace bardzo znanych artystów z innych miast, m.in. Wilhelma Sasnala i Doroty Buczkowskiej.

Aukcja na rzecz osób z autyzmem: dorosłych i dzieci

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc osobom z autyzmem: na wyposażenie Domu Autysty, pierwszego w Poznaniu domu dla dorosłych osób z autyzmem, oraz urządzenie terenu wokół budynku. Część wpływów – jak co roku – posłuży wsparciu terapii w szkole podstawowej dla dzieci z autyzmem w Ośrodku im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu. Zapraszamy!

Aktualności dotyczące aukcji można śledzić na stronie wydarzenia na Facebooku. Tam można także zadeklarować udział lub zainteresowanie Aukcją dla Domu.

Przebieg Aukcji dla Domu będzie można śledzić dzięki transmisji wideo na Facebooku. Zapraszamy!

Patronem Honorowym Wydarzenia są Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu i Miasto Poznań