Przejdź do treści

Fotorelacja z interdyscyplinarnych warsztatów scenograficzno-kostiumowych, które odbyły się w przestrzeni Starej Papierni UAP w ramach 50. Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej.

Projekt studentów z Katedry Scenografii oraz Katedry Ubioru Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Opieka artystyczna: dr Ewa Mróz-Pacholczyk, dr Marta Wyszyńska, mgr Kinga Ludek

Uczestnicy: Zofia Brunarska, Weronika Kamińska, Wiktor Krajcer, Weronika Musiał, Anastazja Niemiec, Lidka Stachowska.


Zaślepieni

Symbolicznym znakiem postępu cywilizacyjnego jest światło. Różnorodność jego źródeł oraz ich zastosowań ukazuje wielotorową i zróżnicowaną drogę rozwoju. Pierwotną istotą światła naturalnego było wzmocnienie jedności oraz bezpieczeństwa społecznego. Ewolucja zwróciła nas w stronę sztucznej iluminacji. Postępująca cyfryzacja życia wpłynęła tym samym na odmienne kształtowanie emocjonalnej strony człowieka. Realizowane działanie ma na celu eksplorację procesu współgrania człowieka z materią nieorganiczną.


 


FAMA – Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej to największe interdyscyplinarne wydarzenie młodej sztuki i kultury w Polsce.

Festiwal nastawiony jest na doskonalenie warsztatu młodych twórców. Łączy wiele dyscyplin artystycznych i kulturalnych. Jego celem jest prezentacja najzdolniejszych twórców młodego pokolenia.

  • Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 02.09.2020, 14:27
  • Ostatnia edycja: 16.09.2020, 09:01