Domy dla owadów – warsztaty artystyczne

Rada Osiedla Stare Miasto oraz Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu zapraszają zapraszają dzieci od 8 roku życia zamieszkałe lub uczęszczające do szkół na na terenie Osiedla Stare Miasto do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach artystycznych!
—> 11 września (piątek) – część I
godz. 15:00-18:00
—> 12 września (sobota) – część II
godz. 11:00-15:00

Warsztaty mają na celu zwrócenie uwagi na problem ekologiczny, jakim jest coraz bardziej ograniczona przestrzeń bytowa owadów zapylających. Proces ten widoczny jest w dużych miastach, w których obecność tego typu owadów jest szczególnie pożądana. Ze względu na pozbawienie przez negatywną działalność człowieka naturalnych schronień dla owadów, konieczne stało się tworzenie dla nich alternatywy. Celem warsztatów jest zaprojektowanie oraz skonstruowanie nowych schronień dla pożytecznych owadów, wykorzystując do ich wykonania zarówno materiały naturalne, jak również te pochodzące z recyklingu.

Warsztaty towarzyszą wystawie Katedry Bioniki i Krajobrazu w Miejskich Galeriach UAP

dodatkowe informacje i zapisy:
promocja@uap.edu.pl

liczba miejsc ograniczona ze względu na pandemię

projekt plakatu: Grzegorz Myćka

• Autor: Agata Tratwal