ANIMATOR PRO ONLINE 2020

Animator PRO odbędzie się po raz szósty!
Tym razem w wyłącznie online!

Jako student lub studentka UAP przysługuje Ci darmowy dostęp do Animatora PRO online. Aby go uzyskać napisz na adres j.stankiewicz@animator-festival.com.
Szczegóły: www.animator-festival.com

Informacji udziela:
Joanna Stankiewicz
j.stankiewicz@animator-festival.com
+48 608 437 377

Już w poniedziałek, 5 października rozpocznie się Animator PRO – branżowa część 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator.
Niezależnie od lokalizacji zapraszamy do spotkania i rozmowy na temat najnowszych zjawisk w animacji – w tym roku, wyjątkowo, Animator PRO odbędzie się online.
Dla studentów i studentek UAP Festiwal Animator przygotował specjalną ofertę – darmowy udział w konferencji Animator PRO online.
Animator PRO skoncentruje się wokół trzech ważnych tematów: wpływu, jaki epidemia COVID-19 wywarła na branżę twórców animacji i organizatorów festiwali filmowych, gier, które poruszają ważne dla współczesności tematy i które niosą w sobie potencjał zmiany świata oraz zielonej produkcji filmowej, która jest odpowiedzią twórców na wyzwania, jakie stawia przed nimi kryzys klimatyczny.
Konferencja odbędzie się głównie w języku angielskim, potrwa dwa dni i weźmie w niej udział międzynarodowe grono profesjonalistek i profesjonalistów ze świata animacji, filmu, seriali i gier komputerowych.
Szczegółowy program poniżej.
Zapraszamy w dniach 5-6 października!

PROGRAM

PONIEDZIAŁEK, 5.10.2020

10.00

Polska animacja w czasach epidemii COVID-19. Spotkanie z udziałem Katarzyny Gromadzkiej, Roberta Jaszczurowskiego, Marty Pajek i Grzegorza Wacławka. (PL – 60’) Prowadzący: Marcin Adamczak

11.30 

Games that matter: a case study of 11 bit studios productions: This War of Mine and Frostpunk. Paweł Miechowski, 11 bit studios, Poland. (ENG – 30’)

This War of Mine i Frostpunk:

This War of Mine nie jesteś elitarnym żołnierzem. Próbujesz przeżyć z grupą cywili w oblężonym mieście, walcząc z brakiem żywności, leków i ciągłym zagrożeniem ze strony snajperów i wrogo nastawionych szabrowników. Ta gra to wojna pokazana z zupełnie innej perspektywy. 

Frostpunk to pierwsza gra survivalowa o przetrwaniu społeczeństwa. Jako przywódca ostatniego miasta na Ziemi musisz zarządzać jego infrastrukturą i mieszkańcami. Jakie podejmiesz decyzje, by zapewnić przetrwanie społeczeństwa? Co zrobisz w sytuacji krytycznej? Kim się przez to staniesz? 

12.30 

Games that matter: a case study of VR game Another dream and Anoushka – Tamara Shogaolu, Ado Ato Pictures, Netherlands. (ENG – 30’)

Another Dream Anoushka / 

Another Dream to dokumentalna animacja i gra VR o prawdziwej miłości dwóch egipskich lesbijek. W obliczu porewolucyjnej niechęci wobec środowisk LGBTQ kobiety uciekają z Kairu, szukając schronienia i akceptacji w Holandii. Towarzysząca dokumentowi instalacja pokazuje w świecie wirtualnym, z czym się stykały, co słyszały i odczuwały. 

Anoushka to animowany film w rzeczywistości rozszerzonej, inspirowany ruchem Black Girl Magic oraz postawami i osiągnięciami czarnoskórych kobiet z całego świata. W tej interaktywnej historii towarzyszymy Amarze, czarnoskórej nastolatce z amsterdamskiej dzielnicy Bijlmrmeer, która, by odkryć swoją tożsamość, wyrusza w magiczną podróż przez miejsca i czasy. By uratować swą babcię i brata bliźniaka przed wieloletnią klątwą rodową, Amara musi cofnąć się w czasie i spotkać wiele pokoleń swoich poprzedniczek. Poznaje przy tym swoich przodków, odkrywa nadprzyrodzone moce i powraca do korzeni, co pozwala jej lepiej zrozumieć teraźniejszość. 

17.00

Games that matter. How they can change the World. Panel discussion with Tamara Shogaolu (Ado Ato Pictures), Paweł Miechowski (11 bit studios) and Raul Carvajal (Games for change). (ENG – 60’)

Prowadząca: Karolina Kołtun

 

WTOREK, 6.10.2020 

ANIMATOR PRO & ANIMARKT: ANIMATED GREEN. SUSTAINABLE FILM PRODUCTION.

12.00

Green Filming. Sustainability in film production, Monika Głowacka, Łódź Film Commission, Poland. (ENG – 30′)

O programie Green Filming w Łódź Film Commission:

Od kilku miesięcy zespół Łódź Film Commission podejmuje działania na rzecz promocji zrównoważonej produkcji filmowej, czyli tzw. green filmingu. Pierwszym z nich było przyjęcie stosownego zapisu w regulaminie konkursu Łódzki Fundusz Filmowy na rok 2020, zgodnie z którym wnioskodawcy powinni zapoznać się z wytycznymi w zakresie zrównoważonej produkcji filmowej opracowanymi przez ŁFC. Wytyczne te są narzędziem ułatwiającym proekologiczną realizację wybranych aspektów produkcji audiowizualnej, np. w zakresie transportu, cateringu czy organizacji biura produkcji. 

12.45

Jak zaplanować produkcję filmu animowanego w duchu zrównoważonej produkcji filmowej – case-study dwóch produkcji:

12.45

Cleo in search of the new paradigm  – Miguel Miranda, La Casa Animada, Spain. (ENG – 30’)

Miguel Miranda

Reżyser filmów animowanych. Studiował sztukę na hiszpańskim Universidad de La Laguna. Jest mistrzem animacji tradycyjnej i cyfrowej. W ramach studia La Casa Animada, w którym działa jako animator i artysta koncepcyjny, pracował przy licznych projektach krajowych i międzynarodowych: Entre niños, El Trotacuentos, Die Tigerentenbande, Club Piolet. Współtworzył także filmy: Maxi the Adventurer oraz krótkometrażowe Margarita i La Trompeta Andrésa Nievesa. W roku 2014 reżyserował animację do pierwszego sezonu serialu Cleo. Obecnie – także w ramach La Casa Animada – reżyseruje własne animacje, takie jak The Book of Dreams. 

13.20 / 13.20 p.m.

Saving the planet, The Rainbow Penguin’s way – Allan Bortnic, Tres Tercios, Chile. (ENG – 30’)

Allan Bortnic

Producent wykonawczy w studiu produkcyjnym Tres Tercios, zrzeszonym w stowarzyszeniu Animachi. Specjalizuje się w dokumentach telewizyjnych. Jest producentem filmu fabularnego nagrodzonego na festiwalu SANFIC 2018. Obecnie realizuje poklatkową animację Zander, uhonorowaną nagrodami CORFO i CNTV.

14.30 Sustainable filmmaking – challenges and perspectives.  Panel discussion with: Zuzana Bieliková (Slovak Film Commission), Concha Díaz Ferrer (The Tenerife Film Commission), Miguel Miranda (La Casa Animada), Allan Bortnic (Tres Tercios). (ENG – 60’) 

Prowadząca: Zosia Jaroszuk

ENG – prezentacje i dyskusje w języku angielskim

PL   prezentacje i dyskusje w języku polskim


BILETY