Konkurs adresowany jest do studentów uczelni artystycznych, autorów, ilustratorów i wszystkich książkotwórców z Polski i z zagranicy. Celem konkursu jest inicjowanie procesu tworzenia nowych wartościowych książek dla dzieci, a także stwarzanie utalentowanym projektantom, ilustratorom i autorom tekstów możliwości zaistnienia na rynku wydawniczym.

Przedmiotem Konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Praca konkursowa powinna zawierać scenorys (storyboard) lub scenariusz (konspekt) całej książki, streszczenie w języku polskim i angielskim (w wypadku tekstów napisanych po angielsku – tylko w języku angielskim) oraz 3 gotowe rozkładówki.

W Konkursie są przewidziane 3 kategorie nagród:

  • Nagroda główna w wysokości 2500 euro oraz dwa wyróżnienia honorowe, przyznawane przez jury międzynarodowe.
  • Nagroda w postaci wydania książki, przyznawana przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry.
  • Udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie pokonkursowej.

Do jury międzynarodowego organizatorzy zaprosili sławy ze świata książki: Juttę Bauer, Joannę Olech, Romanę Romanyszyn i Piotra Sochę.

W drugiej połowie maja 2021 odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej, a zaraz po nim autorzy nagrodzonych i wyróżnionych w tej edycji prac wezmą udział w warsztatach masterclass, które poprowadzą jurorzy czwartej edycji konkursu!

Projekty można nadsyłać, wyłącznie w formie cyfrowej, do 15 grudnia 2020.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdują się w załącznikach oraz na stronie: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/jasnowidze_2020/.

Zapraszamy też do dołączenia do wydarzenia na Facebooku i jego udostępniania:   https://www.facebook.com/events/205477757546147/.