Informacja dla STUDENTÓW POLONIJNYCH studiujących na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” jest organizacją pozarządową, mającą na celu wspomaganie i prowadzenie działalności na rzecz Polonii i Polaków za Granicą oraz podtrzymywanie więzi Polonii z Ojczyzną m.in. poprzez działania na rzecz młodych rodaków zamieszkałych na stałe za granicą, a także studiujących w naszym kraju.

Przy Oddziale Wielkopolskim Stowarzyszenia, działa KLUB STUDENTÓW POLONIJNYCH, którego celem jest integracja młodzieży polonijnej studiującej w Poznaniu.
Zapraszając do naszego klubu, zachęcamy Was do zapoznania się z poniższą informacją. Przeczytajcie ją z uwagą.
1. SPOTKANIA KLUBU STUDENTÓW POLONIJNYCH W POZNANIU
Zapraszamy aktywnych studentów polonijnych do wstąpienia w szeregi Klubu Studentów Polonijnych w Poznaniu. Spotkania mają charakter edukacyjny, integracyjno-towarzyski oraz rekreacyjno-sportowy. Chętnie współpracujemy z wolontariuszami pragnącymi działać na rzecz Polaków i Polonii za Granicą. Organizujemy wyjazdy, wyjścia do kin i teatrów, tradycyjne spotkania świąteczne, warsztaty itp. Miło spędzamy wspólnie czas …

Cykliczne spotkania klubowe wznowimy dopiero na początku października br.

Bardzo prosimy Was o kontakt z nami:
➢ e-mailem: poznan.oddzial.swp@onet.pl
➢ telefonicznie: +48-61-853-19-61, +48-61-852-71-21
➢ albo osobiście w Domu Polonii w Poznaniu (Stary Rynek 51), od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-16.00.

2. STYPENDIA NAUKOWE STOWARZYSZENIA „WSPÓLNOTA POLSKA”
Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ogłasza nabór wniosków na stypendia naukowe (semestr wiosenny 2020). Nabór wniosków trwa tylko do 1 sierpnia 2020 r. Środki pieniężne na stypendia pochodzą z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Wniosek (on-line) o stypendium Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, możesz złożyć jeśli:

• jesteś uczniem, STUDENTEM lub doktorantem polskiego pochodzenia, urodziłeś się za granicą lub od co najmniej 5 lat mieszkasz poza Polską:
  • uczysz się albo studiujesz w Polsce, uczysz się albo studiujesz za granicą,
  • posługujesz się językiem polskim w stopniu komunikatywnym,
  • aktywnie działasz na rzecz środowiska polonijnego w swoim kraju lub rozwijasz współpracę z organizacjami wspierającymi Polonię,
  • wyróżniasz się dobrymi wynikami w nauce,

Więcej informacji, a także regulamin i wniosek do wypełnienia znajdziesz na stronie

Zapraszamy do kontaktu z Klubem Studentów Polonijnych w Poznaniu!

Dariusz Łukaszewski
KLUB STUDENTÓW POLONIJNYCH w Poznaniu
przy Wielkopolskim Oddziale Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
Dom Polonii, Stary Rynek 51, 61-772 Poznań