Kameralnie: w poszukiwaniu tożsamości

Idea projektu:
W obecnej sytuacji staramy się ograniczać kontakty, spotkania i interakcje – społeczna izolacja stała się priorytetem. Jednak bez tych fizycznych spotkań czujemy się samotni, trudnym jest budowanie bliskich i intymnych relacji, gdzie dotyk, rozmowa i spontaniczność rodzą się w interakcji.
W jaki sposób może funkcjonować sztuka poza tradycyjnymi, fizycznymi przestrzeniami? Szukamy wirtualnych metod intymnego i interaktywnego spotkania, gdzie ograniczenie staje się okazją do przeżycia transgresywnego,  wyznaczania nowych zasad i metod tworzenia.

Opis projektu:
Open Call skierowany jest do artystek i artystów wszystkich dziedzin, znajdujących w swojej praktyce artystycznej performatywny potencjał. Zapraszamy twórców do zgłaszania projektów, które odpowiedzą na główny temat wydarzenia: poszukiwanie tożsamości oraz będą propozycją dokamerowego performance`u o czasie trwania 30 minut.

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych 8 artystek i artystów którzy zrealizują swoje projekty online na platformie zoom dla grupy 50 odbiorców.

Artystki i artyści otrzymają środki w wysokości 1000 zł brutto z przeznaczeniem na honorarium oraz realizację projektu.

Aby wziąć udział w naborze nie trzeba być artystą-performerem. Do udziału w wydarzeniu zachęcamy także aktorów, reżyserów teatralnych, tancerzy, malarzy, rzeźbiarzy, grafików, twórców wideo, twórców intermedialnych, twórców konceptualnych, akcjonistów, a także wszystkich tych którzy uznają procesualną wartość w tworzeniu. Wydarzenie performatywne rozumiemy w sposób najszerszy jak to możliwe, jako działanie przebiegające w czasie i nastawione na proces.

Aby wziąć udział w naborze należy wysłać wypełniony formularz znajdujący się pod tym linkiem  kameralnie.art/formularz_kameralnie.pdf   oraz wizualizację pomysłu zamieszczoną na maksymalnie 2 stronach A4 w formacie .pdf. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: nabor@kameralnie.art


Zapraszamy do zapoznania się z briefem przedsięwzięcia oraz regulaminem naboru:
kameralnie.art/brief_kameralnie.pdf
kameralnie.art/regulamin_kameralnie.pdf

Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej:
https://kameralnie.art/ i Facebooku: https://www.facebook.com/kameralnie.art


Termin wysyłania aplikacji upływa 6 lipca. Wyniki zostaną ogłoszone do 20 lipca.
Pierwszy performance odbędzie się 30 lipca (czwartek) o godzinie 19:00.

Koordynatorzy: Adam Zduńczyk adamzdunczyk@kameralnie.art, Olga Konik olgakonik@kameralnie.art

Marketing i kontakt z mediami: Róża Duda, kameralnie.media@gmail.com

Identyfikacje wizualna: Karolina Galla

Doradztwo merytoryczne: Małgorzata Kaźmierczak

Patroni medialni: Magazyn Szum, Magazyn Łałok, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Narodowe Centrum Kultury