Uniwersytet Artystyczny serdecznie zaprasza do Galerii :SKALA na projekcję filmu

Piotr Kurka | THE MOVIE

20-29.02.2020

Piotr Kurka – Urodzony w Poznaniu w 1958; dyplom z malarstwa w PWSSP w Poznaniu (rok 1982), w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego; zajmuje się rzeźbą, fotografią, rysunkiem, tworzy także filmy eksperymentalne i wielkoformatowe aranżacje przestrzenne; profesor zwyczajny, kierownik Pracowni Działań Intermedialnych i Fotografii w Katedrze Intermediów na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Współtwórca słynnej grupy: Koło Klipsa. Udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w wielu krajach, 35 wystaw indywidualnych. Prace w zbiorach: Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Łodzi, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Zachęta Sztuki Współczesnej w Szczecinie i w oznaniu Laureat stypendiów, w tym m.in: Pollock-Krasner Foundation, New York; Arts Link – Citizen Exchange Council, New York; Kościuszko Foundation – ISP, New York; Rockefeller Foundation – Bellagio, Włochy, Arts Link, Butte, Montana, USA oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 12.02.2020, 15:01