Szanowni Państwo z przyjemnością informujemy że licencjat dyplomantki Pracowni Scenografii, Beaty Kowalczyk został doceniony przez Sekcję Scenografów Związku Artystów Scen Polskich w ramach 8. Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala w Katowicach. Beacie przyznano nagrodę im. Andrzeja Pronaszki za „najciekawszą osobowość konkursu”.

https://muzeumslaskie.pl/…/konkurs-o-nagrode-scenograficzn…/

Nagroda Sekcji Scenografów Związku Artystów Scen Polskich im. Andrzeja Pronaszki 2019:

Sekcja Scenografów ZASP z przyjemnością ogłasza, że Nagrodę Sekcji Scenografów ZASP im. Andrzeja Pronaszki 2019 otrzymuje najciekawsza osobowość Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala – Beata Maria Kowalczyk z Pracowni Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, za pracę „ Przejście, nakładanie się pola obserwacji i pola gry. Wielowymiarowe przekraczanie granic”.

Scenografia wiele ma imion. Scenograf musi czuć, widzieć i wiedzieć więcej . Beata Maria Kowalczyk uwiodła nas wykraczaniem poza „oczywiste”, spectrum sytuacji binarnych, intelektualną wrażliwością.. Odkrywamy jej ciekawość świata i czułość do świata, wyobraźnię podstawę wszystkiego. I odwagę do wolności.