9 listopada – 1 grudnia 2019 obędzie się najbardziej malownicze i świąteczne wydarzenie w Poznaniu.

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

co roku przyciąga tysiące osób, które lubią obcować ze sztuką, chcą skorzystać z bogatej listy warsztatów artystycznych oraz zakupić unikatowe prezenty i ozdoby świąteczne!

Najważniejsze atrakcje:

 • WARSZTATY
  Nieodłącznym elementem festiwalu są warsztaty – w poprzedniej edycji udało nam się zorganizować ponad 75 warsztatów i pokazów.  Również w tym roku uczestnicy Festiwalu będą mogli uczyć się nowych technik artystycznych podczas spotkań z wystawcami.
 • POZNAŃSKI ŁAŃCUCH ŚWIĄTECZNY
  Co roku zapraszamy Poznaniaków do wspólnego klejenia świątecznego łańcucha.  Każdy może zrobić swój fragment w domu, w szkole lub przedszkolu i dołączyć go do Poznańskiego Łańcucha Świątecznego. W 2019 roku Łańcuch miał dokładnie: 3 km 43 metrów długości! Zapraszamy już teraz wszystkich do klejenia swojej części łańcucha i przyniesienia go na targi.
 • UNIKATOWE PREZENTY I OZDOBY ŚWIĄTECZNE
  Festiwal to idealne miejsce na świąteczne zakupy, ponieważ odbywa się przed mikołajkami oraz Bożym Narodzeniem. Dzięki ofercie artystów, rzemieślników oraz projektantów mody można zakupić unikatowe, ręcznie robione prezenty, albo wziąć udział w warsztatach i samemu wykonać prezent dla bliskiej osoby.
 • II FESTIWAL KALIGRAFII
  Dla tych, którzy myślą poważnie o kaligrafowaniu, bez względu na to, czy dopiero zaczynają, czy już od lat doskonalą swoją sztukę –  proponujemy warsztaty z wspaniałymi tutorami polskimi i zagranicznymi. Oferujemy ponad 10 zróżnicowanych warsztatów – od intensywnych, dwudniowych warsztatów dla zaawansowanych kaligrafów – po dwugodzinne spotkania dla stawiających pierwsze kroki. Te warsztaty będą płatna, ale staraliśmy się zaprosić naprawdę świetnych tutorów – swój przyjazd zapowiedzieli członkowie sławnej grupy Calligraphy Masters: Adam Kłodecki Theosone i Viktor Kams – Mister Kams. Z Kanady ma do nas przylecieć Michael Ward – MrMGWard – prawdziwa gwiazda stylu spencerskiego. Wśród wykładowców z Polski mamy zarówno świetnych kaligrafów, jak i literników, introligatorów i speców od kompleksowego myślenia wizualnego.
  Święto pięknego pisania – warsztaty, pokazy, spotkania i zakupy. Wszystko w jednym miejscu, pod jednym dachem!
 • WYSTAWA 3D IMPRESJONIŚCI. POSTIMPRESJONIŚCI
  Wystawa malarstwa impresjonistów i postimpresjonistów w 3D – dodatkowa atrakcja towarzysząca tegorocznemu Festiwalowi Sztuki i Przedmiotów Artystycznych.