Jak zostać twórcą filmowym? – prezentacja konkursu Papaya Young Directors

Uniwersytet Artystyczny i organizatorzy konkursu Papaya Young Directors zapraszają na spotkanie „Jak zostać twórcą filmowym?”, podczas którego dowiecie się, jak zawojować największy europejski konkurs dla młodych reżyserów i utorować sobie drogę do filmowej kariery.

W spotkaniu weźmie udział zwyciężczyni 6. edycji konkursu Papaya Young Directors i jednocześnie absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – Julia Popławska, która opowie o procesie przygotowania do konkursu z pozycji osoby, która nigdy wcześniej nie była na planie filmowym. Dowiecie się także o formule konkursu, sile pomysłu i scenariusza oraz recepcie na sukces w branży reklamowej.

Spotkanie odbędzie się 5 listopada o godz. 10:30 w sali 02 budynku B (ul. 23 Lutego 20) Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Już 16 grudnia rozpocznie się 7. edycja konkursu dla młodych twórców, Papaya Young Directors. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „upside down stories”, a uczestnicy konkursu będą mieli okazję spróbować swoich sił w trzech kategoriach: Branded Stories, Music Stories i Instagram Stories. Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać eksplikację reżyserską przedstawiającą pomysł na film reklamowy lub teledysk dla Partnerów Głównych konkursu. Autorzy najlepszych prac otrzymają budżet na realizację swoich produkcji. Premiera filmów i wręczenie nagród odbędzie się podczas dwudniowego finału 29 i 30 maja 2020 r.