Szanowni Państwo,

z przyjemnością zawiadamiamy o przyznaniu I nagrody naszym studentkom – Monice Rygielskiej (Wydział Architektury i Wzornictwa) i Agnieszce Skowrońskiej (Wydział Architektury i Wzornictwa) oraz Dominikowi Dziedzinie w konkursie na wielkoformatowy mural inspirowany historią Solidarności.

Serdecznie gratulujemy!


Kapituła Konkursu wybrała projekt, 9 wielkoformatowych murali, które zostaną namalowane na ścianach szczytowych bloków nr 2-5 oraz 17-21 na os. Wichrowe Wzgórze w Poznaniu. Tematyka murali miała być inspirowana historią NSZZ Solidarność, a zwłaszcza datami, których okrągłe rocznice będą obchodzone w najbliższych latach (okrągły stół, wybory czerwcowe, powstanie Solidarności, strajk w Stoczni, porozumienia sierpniowe itp.).

Laureaci otrzymali nagrodę finansową w kwocie 12 tys. złotych.

Pierwszy mural powstanie jeszcze w tym roku. Murale będą pojawiać się na budynkach cyklicznie, aż do 2024 roku. Pierwszym budynkiem, który zostanie ozdobiony muralem, będzie wieżowiec na os. Wichrowe Wzgórze 3.

Przewodniczącym kapituły konkursowej była legenda Solidarności Janusz Pałubicki. Konkurs powstał przy współpracy spółdzielni mieszkaniowej Poznań – Winogrady i Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”.