Przejdź do treści

Poznaj Tima Allena – głównego animatora nominowanego do Oscara obrazu Wesa Andersona Wyspa psów i wielu innych gości ze świata filmu! Zapraszamy na Animatora PRO, czyli wydarzenie dla profesjonalistów z branży filmowej i kreatywnej, w tym również studentów i studentek kierunków związanych z filmem i animacją.

W lipcu Poznań ponownie będzie gościć twórców związanych z filmem animowanym, a to za sprawą 12 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Od kilku lat przeglądom filmów towarzyszy Animator PRO, czyli konferencja skierowana do profesjonalistów z branży kreatywnej, będących na różnym etapie rozwoju swojej kariery, w tym do studentów i studentek, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w spotkaniach z doświadczonymi twórcami.

Głównym wątkiem wystąpień w pierwszym dniu cyklu spotkań będzie animacja poza filmem animowanym. Sławomir Grünberg – laureat nagrody Emmy, reżyser filmu Karski i władcy ludzkości – opowie o korzystaniu z animacji w filmach dokumentalnych, Yves Nougarède – koordynator VR@Annecy – zastanowi się nad przyszłością animacji w kontekście projektów VR-owych, a Łukasz Kubiński i Marcin Muszyński z Dash Dot Creations opowiedzą o animacji 3D na użytek gier komputerowych oraz swoim doświadczeniu przy produkcji zwiastuna do gry Real Boxing dla Vivid Games.
Wykład otwierający dotyczyć będzie współpracy polsko-chińskiej, a gościem specjalnym będzie dr Jonchill Lee – wiceprezes ASIFA i Sekretarz Generalny ASIFA CHINA.
Drugiego dnia Animator PRO skoncentruje się na problematyce produkcji i finansowania oraz promocji filmów animowanych. Anna E. Dziedzic z Film Commision Poland przedstawi kwestie dotyczące zachęt finansowych dla twórców, Aneta Ozorek – dyrektor artystyczna KLIK Holland Animation Festival zaprezentuje przewodnik po najważniejszych platformach pitchingowych w Europie dla branży animacyjnej i opowie o tym, gdzie można znaleźć koproducentów dla serii telewizyjnej oraz krótko- lub pełnometrażowego filmu animowanego, na jakim etapie produkcji można pitchować projekt, gdzie szukać partnerów z Czech, gdzie z Kanady, a gdzie z krajów Skandynawskich. Mikkel Mainz – reżyser Tales of Alethrion – animowanego serialu fantasy, którego początkiem był krótki film The Reward, wyjaśni tajniki crowdfundingu. Podstawą wystąpienia będzie jego doświadczenie z dwoma, zakończonymi sukcesem, kampaniami na Kickstarterze, które pozwoliły mu na realizację pierwszego sezonu oraz przysporzyły przedsięwzięciu wielu fanów i wielbicieli.
Paulina Zacharek ze studia Momakin, współorganizatorka Animarkt Stop Motion Forum, opowie o tym, jak na etapie produkcji przygotować się do promocji i dystrybucji. Z kolei Katarzyna Wilk – Wicedyrektor KFF SALES & PROMOTION – agencji zajmującej się promocją polskich filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych oraz szefowa KFF Industry – działu towarzyszącego Krakowskiemu Festiwalowi Filmowemu – przedstawi, jak skutecznie zaplanować festiwalową promocję krótkiej animacji, na przykładach Cipki Renaty Gąsiorowskiej, III Marty Pajek i Story Jolanty Bańkowskiej
Gościem specjalnym tego dnia będzie Tim Allen, który opowie o swojej karierze animatora. Tim Allen od 19 lat zajmuje się animacją poklatkową, był głównym animatorem nominowanego do Oscara obrazu Wesa Andersona Wyspa psów. Pracował także przy Fantastyczny Pan Lis, oraz Gnijąca Panna Młoda i Frankenweenie Tima Burtona. Animował też nagrodzonego Oscarem Piotruś i Wilk i nominowanego do Oscarów Nazywam się cukinia; przez wiele lat pracował przy realizacji seriali telewizyjnych, min.: Strażak Sam, Listonosz Pat oraz Baranek Shaun dla Aardman Animations.
Animator PRO odbędzie się w dniach 10 i 11 lipca, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Bilety na wydarzenie będzie można zakupić od 12 czerwca na stronie www.bilety24.pl

Więcej informacji udziela:
Joanna Stankiewicz
j.stankiewicz@animator-festival.com
+48 608 437 377
—————————————————————————————————————————-
ANIMATOR PRO
Wydarzenie branżowe 12 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator
www.animator-festival.com

  • Autor:
  • Opublikowano: 12.06.2019, 21:09
  • Ostatnia edycja: 12.06.2019, 21:09