Zapraszamy serdecznie na specjalny występ wybitnej pianistki Shizuki Okumury, który odbędzie się podczas uroczystego otwarcia wystawy Celebration | Polsko-Japońska Wystawa Sztuki Współczesnej

31.05.2019, godz. 21.00
ATRIUM UAP, ul. 23 Lutego 20

100-lecie relacji dyplomatycznych między Polską i Japonią

PROGRAM:

Fryderyk Chopin Walc Des-dur op. 64 nr 1
(Nieznany kompozytor) Sakura Sakura – Kwiat wiśni (japońska przyśpiewka)
Ignacy Jan Paderewski Krakowiak fantastyczny
Teiichi Okano Oborozukiyo – Mglista księżycowa noc
Teiichi Okano Furusato – Wspomnienie rodzinnych stron
Fryderyk Chopin 24 Preludia z op. 28 (nr 14, 15, 16)
Fryderyk Chopin Mazurek Op.7 nr 1
Fryderyk Chopin Nokturn op. 9 nr 2
Fryderyk Chopin Polonez Heroiczny op.53
F.ショパン ワルツ Op.64-1
作者不明 さくらさくら
I.J.パデレフスキ 幻想的クラコヴィアク
岡野貞一  朧月夜
岡野貞一 故郷
F.ショパン 24の前奏曲より 14番 15番 16番
F.ショパン マズルカ Op.7-1
F.ショパン ノクターン Op.9-2
F.ショパン 英雄ポロネーズ


Shizuka Okumura – pianistka. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 3 lat w Szkole Muzycznej YAMAHA w Kagawa, następnie pobierała prywatne lekcje u prof. Miharu Matsuo w Hiroszimie. W latach 2006-2012 była studentką Elisabeth Music University w Hiroszimie w klasie prof. Miho Shibata oraz prof. Eri Okamoto; została wybrana najlepszą studentką roku dyplomowego. Po zdobyciu tytułu magistra postanowiła kontynuować studia w poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie ad. dra Piotra Żukowskiego. Jest laureatką wielu konkursów zarówno krajowych jak i międzynarodowych, m.in.: – w 2003 roku zdobyła nagrodę specjalną na XXIX Konkursie Pianistycznym w Hiroszimie (Japonia), – trzykrotnie (2008-2010 r.) brała udział w Piano Audition of Japan Piano Teachers Association w Tokio i za każdym razem znalazła się w gronie finalistów otrzymując nagrody specjalne; – w 2008 roku była półfinalistką Chopin Piano Competition in Asia oraz finalistką wyróżnioną nagrodą specjalną na XVI Kobe International Piano Competition; – w 2014 roku zajęła czwarte miejsce na XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Luigi Zanuccolli ” w Sogliano al Rubicone we Włoszech w kategorii solistów oraz drugie miejsce w kategorii zespołów kameralnych. Ponadto była półfinalistką odbywającego się w Poznaniu III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Halina Czerny-Stefańska in memoriam”.

Doskonaliła swoje umiejętności pianistyczne pod kierunkiem wielu wybitnych pedagogów podczas mistrzowskich kursów pianistycznych m.in. u Eleny Kuschnerovej, Jacques’a Rouvier, Philippe’a Giusiano, Bruno Canino, Dang Thai Son. Jest stypendystką Rządu RP oraz „Hiroshima Peace Creation Foundation”. Zagrała wiele recitali – zarówno w Japonii, jak i w Polsce. Jest także absolwentką studiów doktoranckich w poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie prof. Alicji Kledzik.