Noc Muzeów 2019 na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu

18.05.2019

18.00 – 22.00, dziedziniec UAP, ul. 23 Lutego 20

Pokaz Raku i multimedialna prezentacja prac i działań związanych z Warsztatem Ceramicznym (Wydział Rzeźby UAP)

19.00 – 20.00, Galeria Design UAP, ul. Wolnica 9

Poznańska architektura w cieniu mangowców

Finisaż wystawy zdjęć z realizacji wyjątkowego projektu powstającego z inicjatywy Wayair Foundation (Fundacja U Łejerów) w tanzańskiej miejscowości Ulyankulu. Fundacja, we współpracy z miejscową ludnością buduje ośrodek osadzony w lokalnej tożsamości, który będzie przestrzenią edukacji szkolnej, spotkań społecznych i inicjatyw teatralnych. W projekt zaangażowani są studenci i absolwenci UAP.

kurator wystawy: Paweł Mikołajczyk

20.00 – 21.00, Atrium UAP, budynek B, ul. 23 Lutego 20

Emergency Entrance – prezentacje wokół Pracowni Sztuki Performance UAP

Działania/video: Nicoletta Angelidou , Janusz Bałdyga, Kata Bakcsi i Bea Nagy, Grzegorz Bożek, Magdalena Hoffa, Léann Herlihy, Martin Hrvol, Bartosz Ługowski i Marta Rzepińska, Paulina Pankiewicz, Joanna Pietrowicz, Maria Sikora, Olga Skliarska, Agata Sznurkowska, Marta Wyczółkowska, Rudger / Kuligowska-Bernatowicz
Koordynacja: Marta Bosowska

21.15 – 22.30, start: hol główny, budynek A, Al. Marcinkowskiego 29

Odkrywamy 100 lat historii UAP

W 100-lecie istnienia największej uczelni artystycznej w Polsce zapraszamy do podróży w czasie, podczas której zostaną zaprezentowane archiwalia i artefakty, będące świadkami historii poznańskiej uczelni. Zostanie także zaprezentowany film Nasi Profesorowie, realizacja Janusz Tatarkiewicz 2004/2005.
W czasie oprowadzania po przestrzeniach budynków usłyszymy o najciekawszych momentach z dziejów UAP oraz zwiedzimy pracownie artystyczne i projektowe.
kuratorzy: Anna Borowiec, Piotr Grzywacz
koordynacja: Agnieszka Krupa
współpraca: Biuro Promocji UAP, Dział Kolekcji UAP, Biblioteka UAP, Archiwum UAP, Studio Filmowe UAP, Sekcja Remontów i Pracowników Technicznych

20.00 – 22.00 (Scena Otwarta do 24.00)