Zapraszamy wszystkich studentów UAP na darmowe, dwudniowe warsztaty z artystą wizualnym i dźwiękowym oraz programistą Fryderykiem Liskiem.

Pure Data (pd) to otwarte (open source) środowisko programowania wizualnego. Służy do generowania i przetwarzania dźwięków, animacji, obrazów i wideo. Pd umożliwia tworzenie instalacji interaktywnych/generatywnych, może być instrumentem muzycznym lub vj-skim. Informacje do programu możemy przesyłać za pomocą sensorów (np. kamera, sensor światła, mikrofon) oraz wysyłać sygnały do urządzeń zewnętrznych (np. światła, syntezatory, roboty).
Na warsztatach zaprezentuję możliwości języka pd i jego zalety. Zbudujemy od podstaw patche (programy) generujące dźwięki i animacje.
Proszę wziąć ze sobą laptopa i słuchawki. Dla wygody przyda się też myszka komputerowa. Najlepiej przed zajęciami pobrać i zainstalować Pure Data (Pd-Extended) z tej strony: https://puredata.info/downloads/pd-extended (program jest darmowy, dostępny na Linux, Windows i Mac OS X).
Warsztaty są przeznaczone dla początkujących programistów, zatem nie jest wymagane uprzednie przygotowanie w tej materii.

Fryderyk Lisek – studiował Intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się kodowaniem i generowaniem dźwięku. Gra koncerty free improv (AVABAF, trio Stupor) tworzy tez precyzyjne kompozycje muzyczne i wizualne (DarkNetHost, grupa NERW)
ilość miejsc 30-40
zapisy na maila: piotr.macha@uap.edu.pl
9-10 maja w godzinach 17-22
UAP, bud. A, Aula, Aleje Marcinkowskiego 29, Poznań
Organizatorzy – Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, oraz X Pracownia Malarstwa P.C Kowalskiego w Katedrze Interdyscyplinarnej.