Szanowni Państwo,
Pragniemy zaanonsować wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Triennale Rysunku Wrocław 2019, którego pierwsza edycja odbyła się w 1965.
Jest to przegląd o najdłuższej historii, pośród innych konkursów i wystaw rysunkowych w Polsce i Europie Środkowej. Triennale Rysunku Wrocław 2019 rozpoczyna się 14 czerwca i obejmuje dwie wystawy główne: konkursową „Weltschmerz” (BWA Wrocław Główny) oraz ekspozycję „Borderline” (Muzeum Współczesne Wrocław). W ramach Triennale odbędzie się Kongres Rysowników, poprowadzony przez Pawła Althamera w Pałacu Hatzfeldów. Będzie można również zobaczyć wystawę Filipa Berte – zwycięzcy poprzedniej edycji konkursu – zatytułowaną „Un- Home / Moving Stones” (Galeria Arttrakt), przegląd animacji, działania rysunkowe „W nieporządku” (Galeria Entropia). Program uzupełniają sympozjum naukowe, warsztaty i prezentacje.
Głównymi celami Triennale Rysunku Wrocław jest zaprezentowanie najwartościowszego i możliwie pełnego spektrum działań w obszarze rysunku współczesnego oraz promocja debiutujących artystów. W czerwcu Wrocław staje się europejską stolicą współczesnego rysunku. Triennale silnie wzmacnia rangę tej dyscypliny sztuki, akcentując ważność jej immanentnych cech i promuje współczesne rozumienie rysunku jako całości warsztatowo- pojęciowej o intermedialnym charakterze, skupiając na sobie uwagę także tej części młodego pokolenia, które chętnie skorzysta z oferty obejmującej m.in. multimedia.
Poszukujemy partnerów projektu, którzy mogliby nas wesprzeć w kontaktach z artystami, instytucjami, kuratorami i krytykami sztuki, którym świetnie znane są wartościowe zjawiska w obszarze szeroko rozumianego rysunku.

Podstawowe informacje:
• zgłoszenia: do 5 maja 2019,
• hasło: „Weltschmerz”,
• adres kontaktowy: opencall@trwro.pl
• miejsce: prace prezentowane będą w BWA Wrocław Główny,
• otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 14.06.2019
o godz. 19:00 w BWA Wrocław Główny,
• termin Triennale Rysunku Wrocław 2019: 14.06 – 18.08.2019,
• na konkurs przyjmowane są dzieła i propozycje działań wykonane
w latach 2016-2019 w dowolnej technice i konwencji, nawiązujące do tematyki konkursu, uprzednio nienagradzane na innych konkursach i będące własnością autora,
• artysta może zgłosić od jednej do pięciu samodzielnych prac (w tym: projektów działań lub cykli prac tworzących zamknięty, spójny projekt).
Pozostałe informacje na stronie Triennale (trwro.pl).

Z poważaniem,
Organizatorzy