Zapraszamy na warsztaty pracy z dźwiękiem, które poprowadzi Radek Sirko. Warsztaty odbędą się w czwartek 21-go marca w Auli UAP, od g.17-ej. Skierowane są do początkujących twórców, którzy stawiają pierwsze kroki w produkcji muzycznej i mają na celu przybliżenie wachlarza możliwych operacji cyfrowych na dźwięku. Celem jest pomoc w tworzeniu zarówno muzyki elektronicznej, jak i wszelkich innych realizacji audialnych. Będziemy pracować z programem ableton 9, którego darmową, 30-dniową wersję można pobrać ze strony http://www.ableton.com/en/trial/.

Tematy, które poruszymy to m. in. tor audio i jego elementy (mikrofon, głośnik, mikser), nagrywanie dźwięku, sygnał audio (analogowy i cyfrowy), muzyczny hardware i software, programy typu daw (digital audio workstation), synteza dźwięku, sampling, efekty modulujące, kompresja, montaż dźwięku, automatyzacja oraz midi.

wymagania: własny laptop i słuchawki (najlepiej nauszne).
zainteresowanych prosimy o wysłanie maila na adres piotr.macha@uap.edu.pl
liczba miejsc ok.30

Radek Sirko – producent i realizator dźwięku, muzyk, kulturoznawca, teoretyk, doktorant na Uniwersytecie Artystycznym w poznaniu. stypendysta mkidn, autor filmu pogłos/reverberation, nagrywa i występuje jako duy gebord, współprowadzi label audile snow i współorganizuje cykl imprez umór. często współpracuje z glissandem, biurem dźwięku katowice i oramics.
https://estradaistudio.pl/nowe-bity/nowe-bity-2-0/30146-duy-gebord
duygebord.bandcamp.com
audilesnow.bandcamp.com

Organizatorzy – Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,
oraz X Pracownia Malarstwa Piotra C. Kowalskiego w Katedrze Interdyscyplinarnej.