Poznań Photo Diploma Award

Wystawa towarzysząca – Megan Moore, laureatki I Nagrody PPDA 2015
wernisaż: 9.03.2019, godz. 17.00, Duża Scena UAP

Finaliści:
Georgs Avetisjans, Mariusz Drezniak, Magdalena Franczuk, Martha Friedel, Dominika Gęsicka, Weronika Jędrzejczak, Lucia Sekerková Bláhová, Michał Siarek, Katarzyna Wąsowska & Krystian Daszkowski, Wiktoria Wojciechowska

Kuratorzy:
Andrzej P. Florkowski, Anna Kędziora
Galeria Miejska Arsenał
Wystawa czynna od 10.03 do 31.03.2019

Wystawa towarzysząca:
Megan Moore, CA
laureatka Pierwszej Nagrody PPDA 2015
Galeria Duża Scena UAP, ul Wodna 24
wernisaż 9.03 17:00
wystawa czynna od 10.03 do 28.03.2019

Międzynarodowy konkurs dyplomów fotograficznych Poznań Photo Diploma Award powstał z myślą o promowaniu twórczości młodych artystów tuż po ukończeniu studiów (I i II stopnia), a także jako platforma wymiany doświadczeń między uczelniami wyższymi kształcącymi w zakresie fotografii w Polsce i na świecie. Edycja 2019 jest czwartą – po 2011, 2013 i 2015; w każdej z poprzednich udział wzięło po około 150 autorów z całego świata. Dzięki międzynarodowemu jury i uczestnikom z różnych krajów, wybrane do finału i nagrodzone prace zyskują szeroki odbiór nie tylko na scenie polskiej. Jurorzy tegorocznej edycji – Krzysztof Candrowicz, Maira Dudareva, Grzegorz Kosmala, Aneta Kowalczyk oraz Olivier Spillebout – w pierwszym etapie selekcji wybrali z nadesłanych prac dziesięcioro finalistów. Georgs Avetisjans, Lucia Bláhová, Mariusz Drezniak, Magdalena Franczuk, Martha Friedel, Dominika Gęsicka, Weronika Jędrzejczak, Michał Siarek, Katarzyna Wąsowska & Krystian Daszkowski oraz Wiktoria Wojciechowska zaprezentują swoje projekty dyplomowe na wystawie głównej Poznań Photo Diploma Award 2019, którą będzie można oglądać od 9 marca w Galerii Miejskiej Arsenał. Wystawie głównej tegorocznych finalistów towarzyszyć będzie wystawa indywidualna Megan Moore, laureatki Pierwszej Nagrody w poprzedniej edycji. Prace Megan Moore będzie można zobaczyć również od 9 marca w galerii Duża Scena UAP na ul. Wodnej. Również na tegorocznego zwycięzcę czeka nagroda finansowa oraz zaproszenie do przygotowania wystawy indywidualnej podczas kolejnej edycji. Finaliści będą mieli okazję spotkać się z jurorami nie tylko podczas gali wręczenia nagród 9 marca, ale także podczas przeglądów portfolio, które stały się integralną częścią konkursu i wpisują się w jego misję realnego promowania prac młodych artystów.

oprowadzania kuratorskie:

23.03.2019, godz. 12:30