Zapraszamy wszystkich studentów uczelni i wydziałów artystycznych oraz ich absolwentów z lat 2017 i 2018 do wzięcia udziału w XI Biennale Grafiki Studenckiej!

Termin nadsyłania prac: 3 marca 2019

Więcej informacji na stronie Biennale albo profilu Facebook

→ STRONA Biennale

→FB

Tegoroczna odsłona Biennale jest wyjątkowa z dwóch powodów. Świętujemy 100-lecie istnienia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz przywołujemy tradycje powstałej ponad 100 lat temu grupy artystycznej Bunt, której współtwórcą był pierwszy kierownik Wydziału Grafiki i Introligatorstwa naszej uczelni (1919-1939) – Jan Jerzy Wroniecki.
XI edycja Biennale Grafiki Studenckiej pod tytułem „Bunt” jest przede wszystkim ważnym wydarzeniem artystycznym. Zwraca uwagę na wartość postawy, która nie przyjmuje pasywnej akceptacji, wchodzi w dyskusję z otoczeniem, jednocześnie dostarcza nowych twórczych idei i graficznych rozwiązań. Konkurs pozwala na wyłonienie ciekawych sposobów interpretacji świata, daje możliwość dyskusji na temat roli grafiki w kontekście kształtowania się nowych zjawisk kultury i relacji formy wypowiedzi twórczej wobec inicjatyw społecznych.
Celem Biennale jest zgromadzenie prac o wysokich walorach artystycznych i warsztatowych wykonanych w dowolnej technice graficznej. Organizatorzy oczekują dzieł będących wynikiem indywidualnych przemyśleń i wyborów. Powołanie do życia tego typu imprezy służy wyłonieniu najzdolniejszej młodzieży studenckiej i jest formą pomocy w starcie do dojrzałej kariery.
W Biennale mogą brać udział wyłącznie studenci wyższych uczelni plastycznych oraz dyplomanci uczelni plastycznych z 2017 i 2018 roku. Do konkursu można nadesłać nie więcej niż trzy prace w dowolnej technice graficznej (z wyjątkiem prac powstałych po dyplomie!).
Organizatorem Konkursu jest Katedra Grafiki na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
Kurator Biennale: dr hab. Maciej Kurak prof. UAP

→ Tekst kuratorski XI BGS