Katedra Intermediów UAP zaprasza na wykład zatytułowany Wirtualność rzeczywistości, który wygłosi Mirosław Rogala 

07.01.2019, godz. 19.00

Artium UAP, bud. B, ul. 23 Lutego 20


Mirosław Rogala – artysta zajmujący się sztuką wideo, sztuką elektroniczną, sztuką interaktywną, fotografią, muzyką, poezją. Łączy wiele technik, poszukując multimedialnej hiperformy otwartej na interakcję z odbiorcą.

Urodził się 27 marca 1954 roku. W 1979 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, następnie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie podjął kolejne studia w zakresie sztuki wideo w The School of the Art Institute w Chicago (1981-1983). W 2000 roku Rogala otrzymał tytuł doktorski ze sztuk interaktywnych w CAiiA/ STAR Centre for Advanced Inquiry w Interactive Arts University of Wales.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród; jego wystawy indywidualne i prace prezentowane były w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Finlandii, Polsce, Brazylii, Japonii, Chinach i wielu innych. Od lat 90. XX wieku był wykładowcą między innymi w The School of The Art Institute of Chicago, Pratt Institute w Nowym Jorku, Brooklyn College – City University of New York. Obecnie wykłada w Knowledge Systems Institute w Skokie.