Szanowni Państwo!

W ramach studiów kuratorskich na UAP w Poznaniu stawiamy na praktyczny wymiar wprowadzenia w ten wieloaspektowy zawód. Dlatego też zapraszamy międzynarodowych specjalistów do prowadzenia warsztatów, związanych z różnymi profilami kuratorstwa.

Serdecznie zapraszamy na wykład

Henry Moore – kuratorskie strategie prezentacji rzeźb artysty w plenerze oraz w instytucjach sztuki z udziałem brytyjskiej ekspertki dr Hannah Higham.

Dr Hannah Higham – związana z Fundacją Henry’ego Moore’a- ma doświadczenie w prezentowaniu dorobku tego słynnego brytyjskiego artysty zarówno w instytucjach sztuki, jak i w parkach rzeźby i w krajobrazie. Celem prowadzonych przez dr Higham warsztatów jest wprowadzenie naszych studentów kuratorstwa w zagadnienia wystawiania rzeźby Moore’a.

Terminarz:

warsztat 18.30-20.00 (Drukarnia) – zajęcia warsztatowe dla studentów Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa

5 lutego warsztat (Drukarnia) 8.00-12.00 – zajęcia dla studentów Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa

Dofinansowanie projektu przez British Council
www.britishcouncil.pl