Przejdź do treści

Z każdym dniem jest coraz mniej czasu na wysłanie zgłoszenia do 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Na prace konkursowe czekamy tylko do 10 LUTEGO br.! Konkurs otwarty jest dla studentów 4 i 5 roku wszystkich wydziałów i kierunków artystycznych w całej Polsce.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod tym LINKIEM.

WYSTAWA FINAŁOWA
Uczestnicy konkursu APH mają szansę na pokazanie swojej pracy w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Dla młodych, rozpoczynających dopiero swoją artystyczną drogę twórców, prezentacja własnej twórczości w przestrzeni Muzeum jest często pierwszym ważnym krokiem w profesjonalny świat sztuki. Podczas tegorocznej wystawy finałowej zobaczymy prace 25 młodych artystek i artystów a 2-tygodniowej wystawie (6-19 maja 2019) towarzyszyć będzie wiele wydarzeń dodatkowych dla różnych grup odbiorców.

Wyróżnieni w konkursie twórcy, oprócz zaproszenia do udziału w wystawie finałowej i prezentacji pracy w katalogu, mogą także liczyć na wsparcie promocyjne Fundacji APH, która organizuje ogólnopolskie wystawy i spotkania poświęcone działalności artystycznej laureatów i finalistów konkursu APH. Obecnie na przykład w warszawskim Pawilonie Sztuki ERGO Hestia do 22 lutego trwa wystawa Perspektywa+  finalisty 17. edycji konkursu APH, Przemysława Garczyńskiego.
NAGRODY
Na uczestników 18. edycji konkursu APH czekają dwie miesięczne rezydencje artystyczne obudowane profesjonalnym programem spotkań z kuratorami i innymi artystami, wizytami studyjnymi i możliwością pracy nad własnym projektem – w nowojorskim Residency Unlimited oraz wileńskim centrum sztuki i edukacji RUPERT. Jeden z finalistów otrzyma również Nagrodę Specjalną, czyli komercyjne zlecenie na projekt i realizację koncepcji artystycznej Raportu Rocznego Grupy ERGO Hestia.

RELACJA WIDEO Z REZYDENCJI W NOWYM JORKU 2018
Co artysta z charakterem może robić w bezkompromisowym mieście? Jakimi ścieżkami podąża? Mateusz Sarzyński, laureat 17. edycji konkursu APH, opowiada nam o bliższych i dalszych spotkaniach z artystyczną i nieartystyczną codziennością Nowego Jorku.
LINK DO WIDEO

——————————
Bądź na bieżąco!
www.artystycznapodrozhestii.pl
#konkursaph
Facebook: Artystyczna Podróż Hestii
Wydarzenie open call: LINK DO FB
Instagram: @konkursaph
——————————

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii / Hestia Artistic Journey Foundation
artystycznapodrozhestii.pl

  • Autor:
  • Opublikowano: 19.01.2019, 21:11
  • Ostatnia edycja: 21.01.2019, 09:55