1 czerwca 2018 gościliśmy jury konkursowe międzynarodowego konkursu ARTAGON IV – LA RENCONTRE INTERNATIONALE DES ÉTUDIANTS EN ÉCOLES D’ART. Organizowane od 2015 roku wydarzenie odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Kultury Francji, Mera Paryża i regionu Île-de-France. Po raz pierwszy do udziału w konkursie została zgłoszona nasza uczelnia, reprezentowana przez 9 studentów na specjalnie zorganizowanej wystawie, włączonej w tydzień Poznań Art Week – Re-prezentacja.

Do udziału zostali zgłoszeni następujący studenci:

Sara Winkler, Weronika Wronecka, Magda Pacek, Krzysztof Mętel, Ula Lucińska & Michał Knychaus, Kate NganWa Ao, Piotr Owczarek, Katarzyna Wojtczak, Tobiasz Jankowiak

Międzynarodowe jury w składzie: Boris Mikhaïlov i Michał Lasota przy wsparciu kuratorów Artagon – Anna Labouze i Keimis Heinni wytypowali do wystawy głównej, która odbędzie się w 12 października w Paryżu:

Kate NganWa Ao

Ula Lucińska & Michał Knychaus

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Lista uczelni biorących udział w projekcie:

• École nationale supérieure d’arts de Paris-Cergy (ENSAPC), France
  • École nationale supérieure des beaux-arts de Paris (ENSBA Paris), France
  • École nationale supérieure des arts décoratifs de Paris (ENSAD Paris), France
  • École nationale supérieure d’art et de design de Nancy (ENSA Nancy), France
  • Haute école des arts du Rhin (HEAR), Strasbourg, France