Wydarzenia kulturalne w Osiedlowym Domu Kultury „Pod Lipami” w dniach 21.05-28.05.2018

 
23.05.2018 – Kino Pod Lipami – „Między piekłem a niebem”
Godzina: 18.00
Bezpłatne zaproszenia na seans filmowy do nabycia w biurze Domu kultury Pod Lipami od 7 maja 2018 r.
 
Ile trzeba uczucia, by pokonać Piekło – oto pytanie, które stawiają sobie widzowie oglądając „Między piekłem a niebem”, Niezwykle sugestywną i wzruszającą zarazem wizję życia po życiu, wyróżnioną Oscarem za niesamowite wprost efekty specjalne. Po tragicznej śmierci dzieci w wypadku samochodowym Chris Nielsen (Robin Williams) skupia się na ratowaniu żony Annie (Annabella Sciorra), która popadła w manię samobójczą. Niestety, on również ginie w wypadku drogowym. Niebo, do którego się dostał, skomponowane jest z plastycznych wizji Annie. Wędrując po świecie jej obrazów odnajduje nie tylko wspomnienia szczęśliwych dni, ale i dusze. Tkwi teraz na samym dnie piekła, pogrążona w głębokim letargu. Czy Chris zdoła ją wyrwać z mrocznej otchłani?
 
25.05.2018 – Teatr Młodego Widza – „Koziołek Niematołek”
Godzina: 17.00
Bilety na spektakl do nabycia w Domu Kultury „Pod Lipami” w cenie 6 złotych.

pektakl oparty na motywach kultowego cyklu opowieści o Koziołku Matołku Kornela Makuszyńskiego W wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art.

Tym razem Koziołek wyrusza z Pacanowa w podróż dookoła w świata. Zwiedza egzotyczne kraje: Chiny oraz Japonię, podróżuje po prerii i Saharze, a także odwiedza biegun północny. Na swej drodze poznaje tubylców, którzy opowiadają Koziołkowi o ciekawostkach swoich regionów.
Przedstawienie muzyczne, z dużą dozą humoru, w którym dzieci mają wiele okazji do interakcji i zabawy na scenie.
Spektakl pokazuje bogactwo i różnorodność kulturową świata. Uczy tolerancji wobec innych ludzi i ich zwyczajów.

28.05.2018 – Koncert na Dzień Matki – Piosenki Ireny Jarockiej w wykonaniu Urszuli Lidwin
Godzina: 19.00
Wstęp: 15/20 zł 
Koncert „By coś zostało z tych dni…” to wspomnienie najpiękniejszych piosenek Ireny Jarockiej, upamiętnienie jej dorobku artystycznego i wyrażenie szacunku dla jej osoby w wykonaniu Urszuli Lidwin.
Utwory między innymi takie jak: „Kawiarenki”, „By coś zostało z tych dni”, „Wymyśliłam cię”, „Motylem jestem”, „Jeśli Kochasz, „Beatelmania Story”, „Nie wrócą te lata”, znanych polskich kompozytorów: Janusza Kondratowicza, Seweryna Krajewskiego, Wojciecha Młynarskiego, Mariana Zacharewicza nucą i nuciły pokolenia. To ponadczasowe piosenki, zapisane w historii polskiej muzyki rozrywkowej.Urszula Lidwin to wokalistka z bogatym doświadczeniem estradowym. Przez wiele lat związana była ze sceną poznańską. Jest laureatką wielu konkursów i zdobywczynią Grand Prix w konkursie piosenki francuskiej. Jej piosenka z płyty Prywatka z Bolterem pt. „Co nam się marzy” kilka tygodni gościła w pierwszej dziesiątce listy przebojów radiowej jedynki.Współpracowała również z Ireną Jarocką, nagrywając chóry do płyty „Kolędy bez granic. Znajomość i współpraca z artystką zaowocowały projektem „By coś zostało z tych dni” – jako wspomnienie i upamiętnienie piosenkarki i jej twórczości. Recital posiada aprobatę Strony Pamięci Ireny Jarockiej. Urszula Lidwin wspominała Irenę Jarocką na największych w Polsce obchodach związanych z piątą rocznicą śmierci artystki, organizowanych przez Fundację Ireny Jarockiej w Warszawie.

Nagrywała partie wokalne dla Krzysztofa Krawczyka, Ireny Jarockiej, Rudi Schuberta, Tadeusza Drozdy. Z aktorami Teatru Nowego w Poznaniu nagrała specjalną edycje bajek dla dzieci.

Obecnie Urszula Lidwin przygotowuje materiał na płytę pt. „Bo życie jedno mam”. Ukazały się już trzy premierowe utwory z płyty „Wśród spojrzeń”, „Bo życie jedno mam” i „Rock Cafe”, które emitowane są w Radiu Poznań i w Radiowej Jedynce.

Bilety na koncert do nabycia w Domu Kultury „Pod Lipami” oraz nawww.biletyna.pl.